Ten materiał pochodzi z archiwum portalu.

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować działania zamieszczonych w tekście odsyłaczy ani zgodności technicznej warstwy materiału ze standardami dostępności. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Stypendyści
Marcin Dymiter (Emiter) – Sinus Balticus

Marcin Dymiter (Emiter) – Sinus Balticus

Tworzy instalacje dźwiękowe, słuchowiska, muzykę do filmów, spektakli teatralnych, wystaw i przestrzeni publicznych. Gra do filmów niemych. Prowadzi autorskie warsztaty dźwiękowe oraz działania przybliżające ideę field recordingu. Jest autorem projektu Field Notes, map dźwiękowych i edukacyjnego cyklu muzycznego Tracklista. Gra w projektach: niski szum, Zemiter, Trys Saules, Mapa oraz innych, efemerycznych formacjach (Emiter, Baza).

Współtwórca i kurator – wspólnie z Ludomirem Franczakiem – festiwalu mikro_makro oraz innych projektów dźwiękowych. Współtwórca Instytutu Pejzażu Dźwiękowego. Stypendysta Uniwersytetu Sztuki w Berlinie oraz Fundacji Wyszehradzkiej. Finalista konkursu Netmage International Multimedia Festival w Bolonii. Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej.

 

Płyta „Sinus Balticus”: odnosi się do geograficznej i metaforycznej „przestrzeni” północy i Morza Bałtyckiego. Inspirowana krajobrazem i pejzażem dźwiękowym, miejscem na styku lądu i morza, stanem kiedy spoglądamy daleko i widzimy wodę aż po horyzont. (…) Staram się odnaleźć przez język muzyki wyjątkową atmosferę północy.

Marcin Dymiter

 

Wydawnictwo (…) nie jest kolejnym field recordingiem (…) jest muzyczną impresją, twórczą interpretacją mistycznego przeżywania i postrzegania natury; ilustracją intymnego, wewnętrznego krajobrazu jaki wyzwala w człowieku spotkanie z morzem. (…) Większość z kompozycji „Sinus Balticus” opartych została na pojedynczych tonach, długo wybrzmiewających, nakładanych na siebie i wspólnie rezonujących.

Nasłuchy
http://1uchem1okiem.blogspot.com/2017/10/morskie-opowiesci-emiter-sinus-balticus.html

 

Dymiter tworzy transowe utwory, w których przemyca mrok, swego rodzaju tajemniczość i nieokiełznanie morskiej głębi. (…) Jego kompozycje mają formę sinusoidalną – są w nich pewne motywy, które zanikają i powracają, powtarzalnie niczym nadmorskie fale na brzegu. Jest w tym głębia i pewien trans, ale też spokój, który oferuje patrzenie na morze. Tkwi w nim ogromny potencjał na baśniową i dźwiękową opowieść, który Emiter wykorzystuje i snuje za pomocą języka muzyki. Efekt jest frapujący i wciągający jak bezkres morza.

Jakub Knera
http://noweidzieodmorza.com/10605-emiter-sinus-balticus/

 

Emiter – Muzyka na czas pandemii 2020

Emiter – Sinus Balticus

 

Video siren z płyty „Sinus Balticus”

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.