Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Mamy Problem. Monodram Macierzyński

Mamy Problem. Monodram Macierzyński

Monodram macierzyński

Kiedy w domu pojawia się noworodek, wszyscy są szczęśliwi. Niemowlę leży w białym kaftaniku, radośnie kwili i macha rączkami do przytulonych do siebie rodziców… tak to przynajmniej wygląda w reklamach. A jak jest naprawdę? O rozterkach macierzyństwa będzie można posłuchać w Dzień Matki, 26 maja 2017 r.

 

Rzeczywistość jednak okazuje się diametralnie inna. Chwilę po radosnym kwileniu niemowlę wpada w rozpacz. Niewyspana mama złości się na zapracowanego tatę. Tata ma pretensje, że nagle został odsunięty na dalszy plan. A dziecko ma kolkę, więc budzi się z rykiem co dwie godziny. Ale potem się uśmiecha…

 

Macierzyński rollercoaster

Właśnie o pierwszych miesiącach macierzyństwa i związanym z nim emocjonalnym rollercoasterze opowiada ten spektakl. Jest śmieszny, straszny i wzruszający – tak jak to w prawdziwym życiu bywa. W rolę matki wcieli się Magdalena Bochan-Jachimek, aktorka i reżyserka, związana z Centrum Kultury w Gdyni i Teatrem na Plaży, prywatnie mama dwójki kilkuletnich dzieci. Scenariusz napisał jej mąż, trójmiejski satyryk i dramaturg, Szymon Jachimek. Spektakl wyreżyserował Jakub Ehrlich, aktor Teatru Miniatura, od niedawna również poznający świat smoczków i zabawek edukacyjnych.

W pierwszych miesiącach macierzyństwa dzień miesza się z nocą, miłość z frustracją, a ideały ze zmęczeniem. I taki też jest ten spektakl: komediowy, dramatyczny i jednocześnie radosny.

  • reżyseria: Jakub Ehrlich
  • tekst: Szymon Jachimek
  • występuje: Magdalena Bochan-Jachimek
  • muzyka: Hubert Świątek
  • scenografia: Monika Ossowska

 

Mamy Problem. Monodram Macierzyński  

  • 26 maja 2017 r., piątek godz. 20.00
  • Teatr w Oknie
  • ul. Długa 50/51
  • Gdańsk

Zobacz:  Gdański Teatr Szekspirowski

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.