Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Malują się w kolorze ochry. Poznaj życie i zwyczaje najpiękniejszych kobiet Czarnego Lądu

Malują się w kolorze ochry. Poznaj życie i zwyczaje najpiękniejszych kobiet Czarnego Lądu

Kobieta z plemienia Himba

W ramach cykl spotkań o kulturach świata Małgorzata Zimnoch zaprezentuje filmy i slajdy ze swojej podróży do Namibii, a słuchacze będą mieli okazję dotknąć czerwonej ziemi, którą malują się kobiety Himba. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 8 czerwca 2019 r. w Oddziale Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku.

 

Himba to plemię pasterskie, zamieszkujące północno-zachodnie tereny Namibii. Żyją blisko natury, budują tradycyjne chaty, hodują bydło. Kobiety Himba są uważane za najpiękniejsze w Afryce. Swoje ciała i włosy malują czerwoną ochrą, wyróżniają się świetną figurą i skąpym strojem. Nic więc dziwnego, że są marzeniem wielu mężczyzn, marzeniem niedostępnym, gdyż lud Himba, choć prowadzi – jak dla naszego kręgu kulturowego – rozwiązły tryb życia, nie miesza się z członkami innych plemion.

 

Małgorzata Zimnoch – zawodowo związana z portalem Trojmiasto.pl. Podróżuje, obserwuje i dokumentuje. Lubi wędrować tam, gdzie nie zna nikogo ani lokalnego języka, bo wtedy najlepiej odkrywa ludzi i świat. Najwięcej przyjemności daje jej poznawanie miejsc poprzez smaki i zapachy. Dlatego nigdy nie odmawia, gdy tubylcy częstują ją jedzeniem, nawet jeśli jest to kura ofiarna z nabożeństwa żałobnego w świątyni taoistycznej. Nigdzie nie rusza się bez kamery, aparatu, a ostatnio również drona. Filmy i zdjęcia są dla niej przedłużeniem podróży.

 

Odkryj świat / Etnopodróże
Himba. Kobiety w kolorze ochry

  • 8 czerwca 2019 r., sobota, godz. 16.00
  • Muzeum Narodowe w Gdańsku
  • Oddział Etnografii (Spichlerz Opacki)
  • ul. Cystersów 19
  • Gdańsk-Oliwa
  • wstęp – 1 zł

 

Baner spotkania Etnopodróże

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.