Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Stypendyści
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/ef0635ac-aeb1-4809-95f0-d4eb2e9b0ec7.jpg Małgorzata Znarowska – LowBow

Małgorzata Znarowska – LowBow

Fot. Marika Morawiec

Wiolonczelistka, solistka i kameralistka. Brała udział w licznych festiwalach, koncertach i przedstawieniach, wykonując różnorodny repertuar – od renesansu po współczesną muzykę rozrywkową i jazz.

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w klasie wiolonczeli prof. Krzysztofa Sperskiego oraz dr. Błażeja Golińskiego.

Jako muzyk orkiestrowy współpracowała z Operą Bałtycką w Gdańsku, Filharmonią Kameralną Sopot, Elbląską Orkiestrą Kameralną, Orkiestrą Kameralną Progress, Orkiestrą Symfoników Gdańskich, Sinfoniettą Consonus (pełniąc rolę koncertmistrza). Występowała w największych salach koncertowych Europy – Berliner Philharmonie, Gewandhaus, Teatro Real w Madrycie, Royal Festival Hall w Londynie, National Opera in Ukraine w Kijowie, Conservatoire Royal de Bruxelles, współpracując z wybitnymi muzykami z Polski i z zagranicy.

Jako kameralistka przede wszystkim współtworzy (z Maciejem Sadowskim) projekt Low Bow.

Duet LowBow to Maciej Sadowski – kompozytor i kontrabasista oraz Małgorzata Znarowska – wiolonczelistka. LowBow to projekt szczególny. Inspiracją do powstania tego rodzaju muzyki nie były wzory artystów o podobnym guście czy wyobraźni. Były nią nowe techniczne możliwości gry na instrumentach oraz silna potrzeba stworzenia czegoś na wskroś autorskiego.

Płyta „Murmurs” to zbiór pięknych melodii o dużej dynamice, z potencjałem ilustracyjności i śpiewności kompozycji. Jest to jednak równocześnie zbiór minimalistyczny, odchodzący od wybujałych orkiestracji. Wybór kontrabasu i wiolonczeli, jako głównie wybrzmiewających instrumentów, jest niespotykany. W połączeniu z ubraniem ich w elektroniczny ekwipunek i przy jego pomocy wykonywanie utworów muzycznego kwartetu w dwuosobowym składzie – jest już fenomenem, który nigdzie wcześniej się nie pojawił. Wykorzystując w pełni możliwości największych instrumentów smyczkowych, zarówno w ich lirycznej jak rytmicznej rozległości, łącząc je jednocześnie z użyciem looperów i innych środków elektronicznych, duet LowBow gra złożone, dynamiczne i przykuwające uwagę kompozycje.

Ostateczny kształt płyta nabrała dzięki niespodziewanej kontrybucji amerykańskiego producenta muzyki ilustracyjnej – Kevina Scotta Davisa znanego pod pseudonimem Glowworm. Ubrawszy utwory z płyty „Murmurs” w ambientowe tła – dodał im głębi i refleksyjności.

Oprócz Glowworma na „Murmurs” można usłyszeć również Barbarę Maję Maseli na skrzypcach oraz Mikołaja Zielińskiego na puzonie i Piotra Guza na tubie.

1. LowBow studio shots for murmurs part I

2. LowBow studio shots for murmurs part II

3. LowBow studio shots for murmurs part III

4. LowBow studio shots for murmurs part IV

LowBow – Forest (video Bartosz Hervy)

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.