Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Majówka z PKP Intercity. Dodatkowe pociągi nad morze

Majówka z PKP Intercity. Dodatkowe pociągi nad morze

Pociąg InterCity

Nadchodzący długi majowy weekend sprzyja podróżowaniu. Aby ułatwić dojazd do nadmorskich kurortów, PKP Intercity uruchamia dodatkowe połączenia.

 

Jakie pociągi pojadą na Pomorzu?

Na Hel – Artus i Jantar

Majowy weekend na Półwyspie Helskim to tradycyjnie początek sezonu turystycznego. W tym roku PKP Intercity, aby ułatwić turystom dojazd nad morze, uruchomi dwa dodatkowe składy. Będzie to EIC Jantar oraz TLK Artus. Podróż z Warszawy do Helu na pokładzie EIC Jantar zajmie 5 godzin  – pociąg przyjedzie do celu o godzinie 12.32. W drogę powrotną EIC Jantar wyruszy o godzinie 15.04, aby również po 5 godzinach dojechać do stolicy. Pociąg TLK Artus to oferta skierowana dla mieszkańców Śląska, Dolnego Śląska oraz Wielkopolski. Skład wyruszy ze stacji Katowice o godzinie 10.10 i na Hel dotrze po ponad 10 godzinach, kilka minut po godzinie 21. Podróż powrotna z Helu rozpocznie się o godzinie 7.13 i również potrwa około 10 godzin. EIC Jantar kursować będzie w dniach 29 i 30 kwietnia oraz 1, 2 i 3 maja. TLK Artus na Hel pojedzie w  dniach 29 i 30 kwietnia  oraz 1 i 2 maja, a z Helu na Śląsk 2 i 3 maja.

Gwarkiem do Ustki

Na okres majówki wracają połączenia kolejowe do Ustki. Dojazd umożliwi pociąg TLK Gwarek. Połączy on Ustkę z Koszalinem, Piłą, Poznaniem i Katowicami. Z Katowic pociąg odjedzie  o godzinie 5.09, a przyjazd do Ustki zaplanowany jest na godzinę 15.24. Znad Bałtyku Gwarek wyruszy o godzinie 13.06, aby po 10 godzinach dojechać do Katowic. Skład kursować będzie przez 5 dni: 29 i 30 kwietnia oraz 1, 2 i 3 maja.

Informacja o połączeniach oraz ceny biletów na stronie PKP Intercity

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.