Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Stypendyści
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/17adab3c-b397-41b0-854f-e1365cea7a4b.jpg Maciej Zakrzewski – Time to Time

Maciej Zakrzewski – Time to Time

Fot. Anna Świeczkowska

Koncertujący organista, kompozytor, improwizator oraz bloger. Doktor sztuk muzycznych w dyscyplinie instrumentalistyka. Wykładowca gdańskiej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Wiceprezes Pomorskiego Stowarzyszenia Musica Giovane.

W swoim dorobku posiada liczne nagrania oraz wydawnictwa docenione przez krajową jak i międzynarodową krytykę muzyczną („Naji Hakim Organ Works, „LIszt&Widor Organ Works”; „Time to Time”). Osią twórczości kompozytorskiej Zakrzewskiego są dzieła pisane na orkiestrę kameralną; organy; głos z towarzyszeniem oraz zespoły kameralne.

https://maciejzakrzewski.pl

Tytuł płyty „Time to time” – od czasu do czasu – ma znaczenie symboliczne. Z jednej strony odnosi się do procesu tworzenia dzieła, które powstaje w różnych odstępach czasowych, nieskrępowane koniecznością zrealizowania zadania w sztywnych ramach, z drugiej zaś strony nawiązuje do filozofii czasu w muzyce – jej przemijania, ulotności, czasowości.

Siedmioczęściowa Suita „The Allegories” jest muzycznym obrazem współczesności, w którym odwieczne, ważne pytania, idee, żywioły, emocje (śmierć, ogień, miłość) stykają się z rzeczywistością wirtualną, zmieniającą nasze postrzeganie życia w społeczeństwie (Like, Face to book, To be or not online, Log out). Receptą na poruszanie się w dychotomicznej rzeczywistości może być modlitwa, medytacja, do której artysta zaprasza w drugim cyklu „Psalterium”, opartym na starotestamentowych tekstach.

https://kultura.trojmiasto.pl/Maciej-Zakrzewski-n142261.html

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.