Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Stypendyści
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/e1afa941-cf0e-4c3e-a1ba-1960801abecb.jpg Maciej Jarczyński – Stworzenie

Maciej Jarczyński – Stworzenie

Fot. Hanna Jakóbczyk

Artysta wszechstronnie uzdolniony: muzyk, kompozytor, dyrygent, malarz, reżyser, autor scenariuszy, aktor, choreograf i animator. Interesuje się zagadnieniem korespondencji sztuk, tworzy krótkie formy filmowe, do których komponuje własną muzykę.

Niezależny reżyser, muzyk i plastyk. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku (Dyrygentura chóralna) oraz Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (Edukacja artystyczna). Ukończył studia doktoranckie na Uniwersytecie Gdańskim (Wiedza o filmie) oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim (Zarządzanie kulturą). Przewód doktorski realizuje na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów w Akademii Sztuk Pięknym im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. W latach 2011-2017 pełnił funkcję asystenta dyrygenta w Akademickim Chórze Uniwersytetu Gdańskiego.

„Stworzenie” to krótkometrażowy film eksperymentalny, będący ścisłym połączeniem obrazu, muzyki i ruchu. W warstwie narracji nawiązuje do procesu stworzenia świata i człowieka. Można w nim odnaleźć odniesienia do teatru instrumentalnego Bogusława Shaeffera i Igora Strawińskiego oraz do artystycznej odsłony rytmiki Emila Jaques-Dalcroze’a.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.