Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Ludzie uchwyceni na zdjęciach. ,,Simulacrum” irańskiego artysty w Ustce

Ludzie uchwyceni na zdjęciach. ,,Simulacrum” irańskiego artysty w Ustce

Sina Boroumandi po raz pierwszy fotografował ludzi. Zdjęcia robił własnoręcznie wykonanym aparatem. Wystawę prac można oglądać w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce w czwartek, 29 sierpnia 2019 r. Wstęp jest wolny.

 

Wystawa odbywa się w ramach rezydencji artystycznej.

 

Jak różna może być rzeczywistość?

Tak o wystawie mówi Sina Boroumandi: ,,Do tej pory unikałem fotografowania ludzi, skupiając się raczej na pustych miejscach, lecz radosna atmosfera wypełnionej wczasowiczami Ustki skłoniła mnie do zmiany zdania i próby uchwycenia ich na zdjęciach. W ramach eksperymentu postanowiłem wykorzystać do tego celu własnoręcznie wykonany aparat. Ponieważ w aparacie tym czasy naświetlania są znacznie dłuższe – kilka sekund zamiast ułamków sekundy – chwile utrwalone na zdjęciach będą się różnić od tego, co postrzegamy gołym okiem”.

 

Między ideą a wydarzeniem

Artysta wyjasnił, że do stworzenia kolekcji zainspirowała go teoria fizyka kwantowego Wernera Heisenberga (1901-1976), który postulował istnienie pewnej rzeczywistości zawieszonej pomiędzy ideą wydarzenia a samym wydarzeniem. Rzeczywistości osadzonej w pół drogi między rzeczywistym zjawiskiem a możliwością jego zaistnienia”. – Próbuję odnaleźć tę hipotetyczną rzeczywistość, w której łączą się iluzje i marzenia za pomocą średnioformatowej lustrzanki z podwójnym obiektywem, którą ręcznie przerobiłem na aparat otworkowy – tłumaczy Sina Boroumandi.

 

,,Simulacrum” – Sina Boroumandi

  • 29 sierpnia 2019 r., czwartek, godz. 17.00
  • Centrum Aktywności Twórczej
  • ul. gen. Zaruskiego 1a
  • Ustka
  • wstęp – wolny

Zobacz: Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.