Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/3e0aa321-1eb1-498f-8af0-eb6ef123b7d3.jpg Lubisz gotować? Chcesz się podzielić sprawdzonymi przepisami? Wyślij swoje zgłoszenie do 31 stycznia

Lubisz gotować? Chcesz się podzielić sprawdzonymi przepisami? Wyślij swoje zgłoszenie do 31 stycznia

Ludzie nakładający jedzenie na talerze

Ciasto, sałatka, pieczeń – jesteś w nich mistrzem? Twoje przepisy robią prawdziwą furorę wśród rodziny i znajomych?Wyślij je do Instytutu Kultury Miejskiej. Może ta receptura znajdzie się w książce kulinarnej wydanej z okazji Gdańskich Dni Sąsiadów.

 

Przepisy do trzeciej „Urodzinowej sąsiedzkiej książce kucharskiej” można wysyłać do 31 stycznia 2018 r. za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego. Wszyscy, którzy brali w Gdańskich Dni Sąsiadów, mogą zgłosić swój przepis na danie, które ma szansę znaleźć się w tej publikacji.

 

Znasz swoich sąsiadów?

Gdańskie Dni Sąsiadów to radosne spotkania w dzielnicach – kameralne na kilkadziesiąt i na kilkaset osób. Nieodłącznie towarzyszą im wspólne posiłki, pikniki, śniadania na trawie czy grill na świeżym powietrzu. Instytut Kultury Miejskiej po raz trzeci zaprasza do podzielenia się swoimi kulinarnymi specjałami, które ukażą się w „Urodzinowej sąsiedzkiej książce kucharskiej” z okazji 10. edycji wydarzenia.

– Wydanie trzeciej książki przypada na 10. edycję projektu, dlatego postanowiliśmy nadać publikacji urodzinowy charakter popisowe – zachęca Anna Urbańczyk z Instytutu Kultury Miejskiej. – Zachęcamy do nadsyłania dań na przyjęcie. Co będzie tym wyjątkowym daniem – tort czy sałatka – to już pozostawiamy osobom zgłaszającym. Zawsze chętnie czytamy historyjki towarzyszące przesłanemu przepisowi. Nawet najprostsze w wykonaniu danie może się okazać popisowe – dodaje Urbańczyk.

Idea publikacji zakłada, że jest ona ilustrowana zdjęciami autorów i autorek przepisów. Książka zostanie wydana w maju tego roku. Nie będzie można jej kupić. Jedynym sposobem, aby otrzymać egzemplarz jest włączenie się w obchody Gdańskich Dni Sąsiadów i zorganizowanie własnego, sąsiedzkiego spotkania. „Urodzinowa sąsiedzka książka kucharska” będzie elementem pakietu startowego pomocnego w przygotowaniu i promocji wydarzenia.

 

Gdańskie Dni Sąsiadów to okazja do spotkania i lepszego poznania swoich sąsiadów i sąsiadek. Zabawa na świeżym powietrzu, spotkania przy grillu czy święto ulicy – jest wiele sposobów, aby wspólnie spędzić czas. Warto to zrobić, bo chociaż widzimy się często, mijamy na schodach i spotykamy w osiedlowym sklepie, nie zawsze zwracamy na siebie uwagę, a przecież dobrzy sąsiedzi, to prawdziwy skarb. Gdańskie Dni Sąsiadów odbędą się od 25 maja do 30 czerwca 2018 r.

Zobacz: Gdańskie Dni Sąsiadów

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.