Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Lubisz aktywnie spędzać czas? Weź swoje dzieci i wystartuj w rywalizacji gdańszczan

Lubisz aktywnie spędzać czas? Weź swoje dzieci i wystartuj w rywalizacji gdańszczan

Dzieci w bramce

Bieg przez mini płotki, skok w dal, rzut do celu, strzał piłką nożną do bramki to tylko niektóre ze sportowych propozycji przygotowane dla młodszych i nieco starszych gdańszczan. Rywalizacja zespołowa i indywidualna odbędzie się w niedzielę, 20 maja 2018 r. Udział jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy.

 

Gdańska rodzinna gra rekreacyjna to propozycja na wspólną aktywizację ruchową dzieci, młodzieży i dorosłych. Rywalizacja odbędzie się pomiędzy zespołami rodzinnymi oraz indywidualnie, w różnych grupach wiekowych. Wydarzenie jest organizowane przez Gdański Ośrodek Sportu.

 

Każdy znajdzie odpowiednią dyscyplinę

Gdańska rodzinna gra rekreacyjna będzie obejmowała różne dyscypliny i konkurencje, w których uczestnicy będą gromadzić punkty, wykonując zadania przy 10 stanowiskach. W programie: bieg na 20 m przez mini płotki, skok w dal, rzut do celu, strzał piłką nożną do bramki, kręcioł ze strzałem na bramkę, rzut piłką rugby do celu, kop piłką rugby na słupy, siatkówka plażowa, wioślarstwo na ergometrach, krzyżówka terenowa.

Rywalizacja przebiegać będzie pomiędzy zespołami rodzinnymi oraz indywidualnie w grupach wiekowych: do 6 lat, 7-9 lat, 10-13 lat, 14-16 lat, 17-100 lat. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal.

Organizatorzy szykują również specjalny blok programu Aktywuj się w Gdańsku. O godzinie  11.00 zaplanowane są zajęcia pokazowe zumby, natomiast o godz. 11.30 będzie można skorzystać z porad trenerów prowadzących zajęcia biegowe.

W programie imprezy przygotowanej przez Gdański Ośrodek Sportu znajdą się ponadto m.in. stoiska tematyczne Gdańskiego Ośrodka Sportu, Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego, IX Liceum Ogólnokształcącego oraz plażowe przedszkole kąpielisk morskich w Gdańsku z licznymi animacjami i zabawami dla dzieci.

Rejestracja elektroniczna. Dodatkowo będzie można zgłosić się do zawodów w dniu imprezy. Udział w imprezie jest bezpłatny.

 

Gdańska rodzinna gra rekreacyjna

  • 20 maja 2018 r., niedziela, godz. 10.00-16.00
  • kompleks sportowy
  • ul. Grunwaldzka 244
  • Gdańsk

Zobacz: Gdański Ośrodek Sportu

 

Gra rekreacyjna_plakat

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.