Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/5b74725a-9d1b-4da2-8ff6-86a88e60bd33.jpg Licealiści z Pomorza znajdą ci pracę. Stworzyli aplikację do wyszukiwania ofert pracy, praktyk i staży

Licealiści z Pomorza znajdą ci pracę. Stworzyli aplikację do wyszukiwania ofert pracy, praktyk i staży

Młodzież zaangażowana w projekt AfterGraduation

Aplikację AfterGraduation zaprojektowali licealiści z Malborka i Gdyni. Dzięki niej można znaleźć pracę, staż, praktykę czy wolontariat przez telefon. Już teraz można wybierać spośród tysięcy ofert pracy w całej Polsce, a liczba użytkowników oraz pracodawców stale rośnie.

 

AfterGraduation można bezpłatnie pobrać przez telefon w sklepie Google Play lub AppStore.

 

Nikt nie mógł znaleźć pracy

Praca nad aplikacją zaczęła się przy okazji olimpiady projektów społecznych „Zwolnieni z teorii”. To projekt, do którego młodzież z całego kraju zgłosiła około 13 tys. różnorodnych pomysłów. Projekt aplikacji AfterGraduation wygrał w województwie pomorskim. Jednak nie tylko chęć udziału w olimpiadzie skłoniła licealistów do stworzenia aplikacji.

– Wielu młodych ludzi szuka pracy dorywczej na wakacje i na weekendy – mówi Jan Zapolski-Downar, pomysłodawca aplikacji, licealista z Malborka. – Gdy zacząłem szukać dla siebie dodatkowej pracy, poległem. Polegli też moi znajomi, cała klasa. Nikt nie mógł znaleźć zatrudnienia. Wtedy zapaliła mi się lampka, że trzeba coś z tym zrobić. Dużo rozmawialiśmy o tym z kolegami i wpadliśmy na pomysł, że aplikacja będzie najlepszym rozwiązaniem. Dołączyli do nas programiści i tak powstała AfterGraduation – opowiada Zapolski-Downar.

Na początku w zespole pracowało siedem osób – licealiści z Malborka i Gdyni. Teraz, gdy projekt jest rozwijany i wchodzi na rynek, do licealistów dołączyli też studenci z Politechniki Gdańskiej i Uniwersytetu Gdańskiego.

 

Ponad tysiąc pobrań

Aplikacja AfterGraduation ma ponad tysiąc pobrań, a w ofercie jest kilka tysięcy propozycji pracy, staży, praktyk oraz wolontariatu. Aplikacja jest wysoko oceniana przez użytkowników (w sklepie Google Play to 4,7 na 5 punktów).

Są już pierwsze pozytywne efekty pracy licealistów nad rozwojem projektu. – Podchodzą do nas ludzie z klasy, ze szkoły i mówią, że znaleźli pracę dzięki aplikacji – podkreśla Jan Zapolski-Downar. – Nawet mama koleżanki znalazła pracę. Rośnie liczba pobrań i stałych użytkowników. W AfterGraduation można znaleźć pracę zarówno stałą, jak i dorywczą, ale też staże, praktyki oraz wolontariaty. Bardzo zależało nam na ofertach wolontariatów. To domena młodych ludzi i jednocześnie niepowtarzalna możliwość zdobycia doświadczenia, które później zaprocentuje na rynku pracy – podkreśla Zapolski-Downar.

 

Nauczyć przedsiębiorczości

Aplikacja oferuje także dostęp do wielu poradników zawodowych, np. jak poprawnie napisać CV, list motywacyjny i jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej. Zespół AfterGraduation promuje również przedsiębiorczość i wszelkiego rodzaju aktywność wśród młodzieży poprzez organizację konferencji tematycznych.

Powstała także dedykowana strona AfterGraduation, która najbliższym czasie zmieni się w blog promujący idee zatrudnienia oraz przedsiębiorczości.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.