Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Lekarze, studenci medycyny i dietetycy zadbają o zdrowie mieszkańców. Piknik w parku przy Gdańskim Uniwersytecie Medycznym

Lekarze, studenci medycyny i dietetycy zadbają o zdrowie mieszkańców. Piknik w parku przy Gdańskim Uniwersytecie Medycznym

Badanie USG. Fot. Gdański Uniwersytet Medyczny

Bezpłatne badania profilaktyczne, porady specjalistów, pokazy ratownictwa medycznego czy wielki gar wegetariańskiej zupy – to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowano dla gości Pikniku na zdrowie. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 10 czerwca 2017 r., w parku przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie. Wstęp – wolny.

 

– W imieniu wszystkich pracowników naszej uczelni serdecznie zapraszam mieszkańców Trójmiasta i okolic oraz gości, którzy przyjechali do Gdańska z różnych regionów Polski, do udziału w Pikniku na zdrowie – mówi prof. Marcin Gruchała, rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. – Zaplanowaliśmy wiele atrakcji – od bezpłatnych badań profilaktycznych po dobrą zabawę. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie – dodaje rektor.

 

Jakie badania będzie można wykonać?

Organizatorzy chcą zachęcić do badań profilaktycznych, aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania się. Dlatego też dużą wagę przywiązują do rozmów, specjalistycznych prezentacji i badań, pokazów ratownictwa medycznego oraz konkursów. Będą też zdrowe przekąski i napoje.

Dla pacjentów, jak co roku, przygotowano bezpłatne badania m.in.:

 • poziomu cukru i cholesterolu we krwi
 • naukę samobadania piersi
 • porady dotyczące rzucania palenia
 • naukę zasad udzielania pierwszej pomocy
 • przeglądy stomatologiczne
 • USG tarczycy
 • konkursy rysunkowe dla dzieci.

Nie zabraknie też cieszących się dużym powodzeniem pokazów ratownictwa medycznego i występów artystycznych. Będzie można poszerzyć wiedzę m.in. o profilaktyce nowotworowej, transplantacji, zaburzeniach metabolicznych, chorobach układu krążenia czy planowaniu ciąży.

Dla wygłodniałych pacjentów, około południa, będzie posiłek – mercimek corbasi, czyli… zupę soczewicową. Przyrządza się ją z czerwonej soczewicy namoczonej wcześniej z dodatkiem marchewki, koncentratu pomidorowego oraz bulionu rosołowego.

 

Piknik na zdrowie

 • 10 czerwca 2017 r., godz. 10.00-14.00
 • parking przy ul. M. Skłodowskiej-Curie
 • Gdańsk
 • wstęp – wolny

Zobacz: Piknik na zdrowie

 

Piknik na zdrowie_baner

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.