Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Laptopy i komputery trafiły do wiejskich szkół. To efekt wspólnej akcji Fundacji Inspirujące Przykłady i ZKP

Laptopy i komputery trafiły do wiejskich szkół. To efekt wspólnej akcji Fundacji Inspirujące Przykłady i ZKP

Fot. Fundacja Inspirujące Przykłady

Ponad 100 zestawów komputerowych trafiło do ośmiu szkół z regionu. Dzięki wspólnej akcji Zrzeszenia Kaszubsko- Pomorskiego, Fundacji Inspirujące Przykłady oraz wsparciu pomorskich firm, uczniowie będą mogli łatwiej uczestniczyć w e-nauce i zdalnej szkole.

 

Planowane już są kolejne dostawy komputerów.

 

Komputery dla szkół

Już od ponad 2 miesięcy uczniowie nie chodzą do szkół. Pandemia Covid-19 wymusiła ich zamknięcie oraz zorganizowanie zajęć edukacyjnych za pomocą mediów elektronicznych. – Nie wszyscy jednak mają dostęp do komputerów. O  ile w miastach sytuacja jest w miarę dobra, tak na obszarach wiejskich sprzętu komputerowego brakuje. Małe szkoły nie mogą sobie pozwolić na zakup komputerów dla uczniów – mówi Kinga Dąbrowska z Fundacji Inspirujące Przykłady. – Dlatego zdecydowaliśmy się podarować takim właśnie jednostkom zestawy komputerowe – stwierdza. Inspiracją była akcja prowadzona przez Olivia Business Centre, która przekazała sprzęt internetowy gdańskim podstawówkom.

 

110 zestawów

Szkoły otrzymały już 110 zestawów komputerowych. – Zależnie od potrzeb szkół są to albo całe i gotowe do pracy zestawy lub konkretne części, jak np. monitory czy kamery internetowe – wylicza przedstawicielka fundacji. W pierwszym etapie sprzęt został dostarczony do pięciu kaszubskich szkół podstawowych w Mojuszu, Gowidlinie, Niepoczołowicach, Tuszkowach oraz w Wielkim Podlesiu. – Ale dosłownie kilka dni temu wysłaliśmy kolejne komputery, tym razem do Kramarzyn, Jasienia i Lipnicy w powiecie bytowskim – dodaje. Kolejne transporty do szkół już niedługo.

 

 

Gotowe do przekazania zestawy komputerowe dla szkół. Fot. Fundacja Inspirujące Przykłady

 

Wspólna akcja

Inicjatywa nie była by możliwa gdyby nie wsparcie pomorskich firm. – Sprzęt komputerowy przekazały nam liczne pomorskie firmy. To między innymi DHL, Blue Media, Hydrobudowa, a nawet takie światowe korporacje, mające oddziały na Pomorzi jak Bayer – wylicza Dąbrowska. W akcji uczestniczyło również Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, które wsparło Fundację pomocą w sprawach księgowych i organizacyjnych. – Akcję będziemy kontynuować. Wszystkich, którzy chcą pomóc zapraszam do udziału. Pokażmy, że razem możemy zrobić wiele dobrego – podkreśla Kinga Dąbrowska. W zbiórce sprzętu komputerowego mogą zarówno firmy oraz osoby prywatne.

Wszelkie niezbędne informacje można uzyskać kontaktując się bezpośrednio z Kingą Dąbrowską z Fundacji Inspirujące Przykłady

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.