Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Łap za biust, czyli prawie wszystko o profilaktyce raka piersi. Spotkajmy się dziś w gdańskim Manhattanie

Łap za biust, czyli prawie wszystko o profilaktyce raka piersi. Spotkajmy się dziś w gdańskim Manhattanie

Uśmiechnięte kobiety w różowych bluzkach

Darmowe konsultacje lekarskie, badania, a na koniec joga na wesoło. Zapraszamy panie do Centrum Handlowego Manhattan w Gdańsku w najbliższą sobotę, 18 listopada 2017 r.

 

Darmowe porady lekarzy, nauka samobadania piersi, bezpłatne badania poziomu glukozy we krwi oraz ciśnienia tętniczego to tylko niektóre z porad, z jakich będzie można skorzystać w gdański Manhattanie.

W akcji zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego wraz  z „Gazetą Wyborczą” biorą udział Mamma Centrum działające w ramach Wojewódzkiego Centrum Onkologii (wchodzące w skład spółki Copernicus) oraz Gdyńskie Centrum Onkologii (m.in. tworzące spółkę Szpitale Pomorskie).

 

Badaj się zamiast leczyć

W ramach akcji profilaktycznej przez trzy godziny panie będą mogły wykonać bezpłatne badania piersi, skonsultować się z onkologiem i psychologiem. Podczas debaty na temat profilaktyki i leczenia raka będzie można porozmawiać z ekspertami, swoimi doświadczeniami i radami podzielą się osoby, które chorowały na nowotwory. Będzie też nauka samobadania piersi. Do rozdania będzie 35 voucherów na badania do WCO.
Akcja profilaktyczna skierowana jest przede wszystkim do kobiet, ale dotyczy też ich partnerów, którzy, dbając o swoje panie, powinni zachęcać je do regularnych badań profilaktycznych.
 

W programie:

  • nauka samobadania piersi
  • konsultacje z onkologiem i psychologiem
  • programy profilaktyczne województwa pomorskiego
  • bezpłatne badania glukozy we krwi oraz ciśnienia tętniczego
  • zapisy na bezpłatne badania USG bez kolejki
  • 20 voucherów na mammografię i 15 na USG
  • joga na wesoło
Rak piersi należy do najczęściej występujących u kobiet nowotworów na świecie. Wcześnie rozpoznany i właściwie leczony jest uleczalny w około 90 proc. W Polsce, co roku, na raka piersi choruje około 17 tys. kobiet, a ok 5 tys. umiera. W województwie pomorskim, według danych z 2014 r., na nowotwór złośliwy sutka zachorowało 1085 osób. Dlatego też badania przesiewowe są najlepszą metodą wczesnego wykrywania raka piersi.  

 

Akcja profilaktyczna Łap za biust

  • 18 listopada 2017 r. sobota, godz. 12.00-15.00
  • ul. Grunwaldzka 82
  • Gdańsk

Zobacz: rozmowa z onkologiem na Pomorskie.eu

Łap za biust_baner

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.