Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Lang: Kolarstwo łączy pokolenia. Rowerowe wyścigi w Gdańsku

Lang: Kolarstwo łączy pokolenia. Rowerowe wyścigi w Gdańsku

Kolarze jadący przez las

Vienna Life LangTeam Maratony Rowerowe w sobotę, 27 maja 2017 r. wystartują w Gdańsku. Kolarze zmierzą się ze zjazdami i podjazdami.

 

Będzie to już trzecia, po warszawskim Wilanowie i Krakowie, impreza w tegorocznym cyklu. Fani rywalizacji, aktywnej rekreacji i dobrej zabawy spotkają się w grodzie nad Motławą, by walczyć o najwyższe podiomu.

 

Nie taka łatwa trasa

Po dominacji Grupy JBG-2 Professional Team w Krakowie, która zajęła sześć pierwszych miejsc w wyścigu, jest szansa na znacznie większe emocje na Pomorzu.

Jak zwykle w Gdańsku, bo miasto to można już śmiało nazwać nieodłącznym punktem na mapie imprezy organizowanej przez Lang Team, trasa będzie wiodła przez malownicze tereny Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, w otoczeniu bukowych i sosnowych lasów. Sposobności do podziwiania przyrody i pięknych widoków nie będzie jednak wiele. Wbrew pozorom gdańska edycja, ze sporą liczbą interwałowych podjazdów i trudnych technicznie zjazdów, wymaga od kolarzy dużego wysiłku.

– Jest gdzie się zmęczyć, to trudna technicznie i ciężka trasa – mówił na mecie w 2016 r. Arkadiusz Petka, zwycięzca dystansu mini.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz jest przekonany, że i tym razem gdański odcinek Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe przyniesie kolarzom amatorom skoki adrenaliny.

– Kolarstwo łączy pokolenia. To piękne. Na tym to polega – podkreśla Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team. – Wspólna zabawa, ale też staramy się przy tym, żeby te maratony były zorganizowane na najwyższym poziomie. Tym różnimy się od wielu innych maratonów. Na Vienna Life Lang Team przenosimy to doświadczenie, jakie zdobyliśmy na Tour de Pologne – dodał.
 

Nie tylko dla kolarzy

Rywalizacja odbędzie się na trzech dystansach. Dystans mini wymaga pokonania jednej pętli, czyli prawie 33 km, trasa wyścigu medio to dwie pętle i 64 km, a grand fondo – trzy pętle, czyli 96 km. Na uczestników zmagań na tych trzech dystansach na trasie czekać będą bufety, a na mecie posiłki regeneracyjne. Jak zwykle organizatorzy przygotowali coś dla rodzin z dziećmi – 8-kilometrową rodzinną paradę, z którą bez problemu poradzą sobie nawet najmłodsi kolarze.

Zapisy do 24 maja 2017 r., do godz. 24.00 na stronie Vienna Life LangTeam Maratony  lub w biurze zawodów (w Gdańsku na terenie oddziału Prewencji Policji KWP, wjazd od ul. Wiolinowej). W piątek, 26 maja czynne w godz. 16.00-19.00, a w sobotę, 27 maja, w godz.  8.00-10.00.
 

Kolarze_plakat

 

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.