Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Łamią stereotypy, szukają nowych wyzwań i nie rezygnują z pracy. Festiwal Pracy i Aktywności Seniorów

Łamią stereotypy, szukają nowych wyzwań i nie rezygnują z pracy. Festiwal Pracy i Aktywności Seniorów

Seniorzy

Bezpłatne badania i porady lekarskie oraz dietetyczne, pokaz mody, gotowanie na żywo, spotkania z gwiazdami i koncert. Ten festiwal jest dla seniorów, którzy szukają pracy na pół etatu.

 

Większość z nich to emeryci, ale tacy, którzy nie zamierzają rezygnować z aktywności. Chcą brać udział w życiu zawodowym, kulturalnym i społecznym. Szukają nowych wyzwań i pragną uczyć się współczesnego świata. To na nich, 10 października 2018 r. czeka Festiwal Pracy i Aktywności Seniorów w gdańskim AmberExpo.

 

Oferty pracy i porady zdrowotne

Na seniorów czeka sześć stref. Pierwsza przeznaczona jest dla osób, które chcą pozostać aktywne zawodowo. Aż 50 pracodawców zaprezentuje kilkaset ofert pracy na pół etatu. Poszukiwane będą osoby gotowe rozpocząć pracę m.in. na stanowisku pracownika działu obsługi klienta, florysty, psychologa, logopedy, pracownika obsługi sali, konserwatora, doradcy klienta, kasjera, pracownika obsługi monitoringu czy kucharza bądź kierowcy. Wśród wystawców są m.in. CCC, Carrefour, Leroy Merlin, Biedronka, Saur Neptun Gdańsk, Zakłady Mięsne Nowak, Solid Security i Centrum Nauki i Biznesu Żak. W ramach strefy działać będzie też Aleja Rekrutacji, gdzie poszukujący zatrudnienie dobrze przygotują się do spotkania z rekruterami.

W Strefie Zdrowego Stylu Życia odwiedzający będą mogli za darmo robić badania profilaktyczne, m.in EKG, USG piersi, tarczycy i jamy brzusznej. Każdy otrzyma też dokładny wynik badania, a w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, będzie mógł zasięgnąć porady lekarza specjalisty. W ramach diagnostyki możliwe będzie sprawdzenie poziomu cholesterolu (HDL, LDL), trójglicerydów i zmierzenie ciśnienia tętniczego. Profesjonalną poradą służyć też będą dietetycy, specjaliści od zdrowego żywienia oraz masażyści i rehabilitanci.

 

 

Nowe technologie i policyjne rady

Strefa Nowych Technologii pokaże świat przyszłości i techniki, które ułatwią życie seniorom. Nauka obsługi popularnych aplikacji, możliwość założenia poczty elektronicznej i konta w mediach społecznościowych to dopiero początek. Będzie też można obejrzeć rowery elektryczne i poznać technologie z obszaru teleopieki, sprawdzić, jak działają czujniki upadku, opaski medyczne, przyciski alarmowe i wykrywacze dymu, metanu oraz czadu. Niezapomnianych emocji dostarczy również kino 7D. Ambicją festiwalu jest też mówienie o rzeczach ważnych. W Strefie Pożytecznych Informacji porad będą udzielać pracownicy izby skarbowej, Państwowej Inspekcji Pracy i policji. Funkcjonariusze doradzą, jak uchronić się przed wymuszeniami, których ofiarami padają osoby dojrzałe oraz zwrócą uwagę na przestępstwa dokonywane tzw. metodą na wnuczka. Pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będą udzielać informacji dotyczących przechodzenia na emeryturę i tego, jak zmieni się jej wysokość, jeśli uprawnieni do niej będą pracować dłużej.

 

Bliżej gwiazd i mody

W inspirującą podróż uczestników festiwalu zabiorą goście specjalni wydarzenia: Dorota Kolak, Laura Łącz oraz Tadeusz Drozda. Gwiazdy filmowe i teatralne opowiedzą m.in. o tym, co jest w życiu najważniejsze i roli aktywności w dojrzałym wieku. Przewodnikiem po tej podróży będzie Sławomir Siezieniewski. Nie zabraknie także akcentu muzycznego. Swoje najważniejsze przeboje przypomni Tercet Egzotyczny. Festiwal zadba też o styl. W Strefie Mody i Urody spotkać będzie można m.in. wizażystów, fryzjerów, makijażystów oraz projektantów. Nie zabraknie pokazów kolekcji ubrań na zbliżający się sezon jesienno-zimowy. Fachowcy podpowiedzą również, jak należy kształtować wizerunek.

 

Wypoczynek czy kultura?

Wytchnienia od atrakcji będzie można szukać w Strefie Wypoczynku i Kultury. Do aktywnego relaksu zaprosi miejska biblioteka, która pokaże swoje nowości wydawnicze, a przedstawiciele Teatru Wybrzeże zdradzą, co w najbliższych miesiącach będzie wystawiane na deskach teatru. Do aktywności zachęci też Gdański Archipelag Kultury poprzez prezentację swojej oferty. Natomiast gametrack firmy Rebel dostarczy pretekstu, by wspólnie zagrać w popularne znów planszówki, poukładać puzzle czy porozwiązywać łamigłówki.

 

Jak dojechać? Bezpłatnie!

Specjalnie dla gdańskich seniorów, 10 października zostaną uruchomione dwie dodatkowe linie autobusowe. Bus Senior 1 kursować będzie co dwadzieścia minut od godz. 9.00 do 14.45 na trasie Migowo – Piecewska – Jaśkowa Dolina – Kościuszki – Hallera – AmberExpo. Bus Senior 2 od godz. 9.15 do 14.35, co 30 minut będzie zabierać seniorów z Sopotu, Oliwy oraz ul. Pomorskiej, ul. Kołobrzeskiej i al. Hallera. Przejazd obiema liniami będzie całkowicie bezpłatny. Szczegółowy harmonogram, wraz z listą przystanków, znaleźć można na stronie internetowej Festiwalu Aktywności.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.