Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Kultura bez wychodzenia z domu. NCK zaprasza na wydarzenia… online

Kultura bez wychodzenia z domu. NCK zaprasza na wydarzenia… online

Ratusz Staromiejski w Gdańsku - Nadbałtyckie Centrum Kultury. Fot. R. Jachimowicz

Mimo zawieszenia działalności kulturalnej Nadbałtyckie Centrum Kultury (NCK) przygotowało specjalną ofertę w Internecie. Jest sporo ciekawych propozycji m.in filmy i koncerty. W planach jest również zwiedzanie online najnowszej, marcowej wystawy „Nowa Planeta".

 

W związku z zagrożeniem koronawirusem od 12 marca 2020 r. instytucje kultury, kina, galerie i muzea czasowo zawiesiły działalność. Decyzję tę podjął rządowy sztab kryzysowy.  

 

Kronika kulturalna na Facebooku

Pomimo odwołania i przełożenia wielu zaplanowanych wydarzeń kulturalnych, NCK przygotowuje na swoich stronach internetowych ciekawe relacje z wydarzeń organizowanych w przeszłości. Na stronie na Facebooku znajdziemy pełne nagrania koncertów np. grupy Chłopcy kontra Basia czy benefis Olga Deriglasoffa „Trzy dekady Offu”. Ponadto, na stronie NCK sukcesywnie pojawiają się ebooki z najciekawszymi publikacjami z zasobów instytucji. Pobrać i przeczytać możemy m.in. raport “Marzenia do spełnienia”, dotyczący przyszłości terenów postoczniowych w Gdańsku. Publikacja została przygotowana wspólnie z mieszkańcami, deweloperami, artystami i aktywistami. W raporcie znajdują się wizje na temat ekologii, nawiązania do historii dziedzictwa kulturowego tego miejsca czy zabudowy.

 

Festiwal Filmów Jednominutowych bez wychodzenia z domu

Na facebookowym profilu Festiwalu Filmów Jednominutowych  NCK codziennie emituje jeden odcinek mini-serialu internetowego „Filmy na trudne czasy”. Razem z Dyskusyjnym Klubem Filmowym Kinochłon zaprezentowanych zostanie 7 filmów z Festiwal Filmów Jednominutowych. Kryteriami przy wyborze filmów są przede wszystkim pobudzenie dobrych emocji i wywołanie uśmiechu na twarzach widzów. Premiera pierwszego odcinka odbyła się 16 marca 2020 r.

Nowa Planeta – też ma być online

W galerii NCK 3 marca 2020 r. odbył się wernisaż proekologicznej wystawy Karoliny Wojnowskiej-Paterek „Nowa Planeta”. To wystawa obrazów i instalacji, która ukazuje przyszłość Ziemi z perspektywy pozostawionych przez ludzkość śmieci. NCK pracuje nad tym, by udostępnić wystawę do zwiedzania online.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.