Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Która z nich jest najładniejsza? Pomorskie wsie i zagrody rozpoczną rywalizację o tytuł najpiękniejszej

Która z nich jest najładniejsza? Pomorskie wsie i zagrody rozpoczną rywalizację o tytuł najpiękniejszej

Wiejska chałupa z ogrodem

W zeszłym roku wygrała Stara Kościelnica. Która wieś w tym roku zdobędzie pierwsze miejsce? Startuje 24 edycja konkursu Piękna Wieś Pomorska.

 

To już 24 edycja konkursu

W konkursie oceniany będzie  między innymi wygląd zabudowań, terenów zielonych. Liczyć się będzie pielęgnowanie miejscowych tradycji, promowanie lokalnych produktów czy wyrobów rzemieślniczych. Dodatkowe punkty można zdobyć za działania ekologiczne na przykład pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych.  – Piękna Wieś Pomorska to „żywy konkurs”. Dzięki niemu, od wielu lat, widać jak pomorskie wsie zmieniają swoje oblicze. Pięknieją i są bardziej zadbane a obecnie praktycznie nie różnią się od wsi w Niemczech czy Austrii. I to nie tylko pod względem infrastrukturalnym ale i społecznym. Wspólny wysiłek, jaki mieszkańcy wkładają w wygląd swojej małej ojczyzny to również bardzo dobry sposób na integrację lokalnych społeczności wyjaśnia wicemarszałek województw pomorskiego Krzysztof Trawicki.

84 tysiące złotych na nagrody

Zwycięska wieś otrzyma 30 tysięcy złotych nagrody. Z kolei za zajęcie pierwszego miejsca w kategorii „Zagroda”, zwycięzca dostanie 5 tysięcy złotych. W każdej z kategorii, oprócz miejsc na podium, zostaną przyznane również trzy wyróżnienia. Łączna pula nagród w konkursie wynosi 84 tysiące złotych.

Zgłoś się już teraz

W zeszłym roku w plebiscycie wzięło udział 118 wsi i aż 217 zagród. – Namawiam wszystkie pomorskie wsie do udziału w konkursie. Dzięki plebiscytowi powstają nie tylko wiejskie świetlice czy place zabaw. Rodzą się nowe pomysły na lokalne inicjatywy jak na przykład Koła Gospodyń Wiejskich. Ich późniejsza, bardzo prężna działalność to najlepsza rekomendacja dla konkursu – zachęca wicemarszałek. Konkurs trwa od 12 maja do 31 sierpnia 2017 roku.

Zobacz:

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.