Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/a638c6db-0e96-4348-babe-6fb8dbb83f9b.jpg Kto zostanie Królem Baśkarzy? Dowiemy się podczas mistrzowskiego turnieju w Szemudzie

Kto zostanie Królem Baśkarzy? Dowiemy się podczas mistrzowskiego turnieju w Szemudzie

Turniej Baszka Méster

Turniej baśki, tradycyjnej kaszubskiej gry karcianej, zorganizowany zostanie w Szemudzie. Zwycięzca zdobędzie tytuł Króla Baśkarzy i królewski puchar. Zawody otworzą sezon rozgrywek w 2018 r. na Kaszubach i w Polsce.

 

Turniej sportowy o tytuł Króla Baśkarzy zorganizowany zostanie w sobotę, 6 stycznia 2018 r. w hali sportowej w Szemudzie przy ul. Szkolnej 4a. Czteroosobowe drużyny należy zgłaszać w dniu imprezy. Zapisy prowadzone będą w godz. 12.00-12.50, natomiast zawody rozpoczną się o godz. 13.10.

Zawodniczki oraz zawodnicy rozegrają 5 rund według obowiązujących przepisów gry Baszka Méster Spòrt z asem serce. Turniej obejmować będzie 3 kategorie: drużynową, par oraz indywidualną pań i panów. Do wygrania będzie telewizor oraz królewski puchar dla zwycięzcy. Dodatkowo dla pozostałych uczestników turnieju przygotowano 40 pucharów i nagród rzeczowych.

Impreza będzie także okazją do nagrodzenia najlepszych baśkarzy sezonu 2017. W trakcie specjalnej gali zwycięzcy poszczególnych kategorii zostaną uhonorowani statuetkami Złoté Baszczi 2017.

 

Uczestnicy turnieju otrzymają kalendarz rozgrywek na 2018 r., w którym zostaną podane liczba i miejsca turniejów składających się na ranking Masters Polska i Kaszëbë.

Więcej informacji na portalu: www.kaszebe-baszka.pl

 

Plakat - Turniej Króla w Szemudzie

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.