Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/d8828f94-955e-41d9-9e26-f5eac083b70b.jpg Kto wygra cykl Garmin MTB Series? Kolarstwo górskie na Kaszubach

Kto wygra cykl Garmin MTB Series? Kolarstwo górskie na Kaszubach

Trzech kolarzy jedzie po kałużach na rowerach górskich

Jesteś miłośnikiem kolarstwa? Masz rower górski? Garmin MTB Series startuje w Wejherowie, w niedzielę, 24 września 2017 r. Dla chętnych do wyboru dwa dystanse – 25 i 50 km.

 

Garmin MTB Series to cykl sportowych zmagań cieszących się dużym powodzeniem wśród zawodników. Również w tym roku amatorzy rywalizacji w terenie będą mieli okazję ścigać się na Kaszubach. Na mapie tegorocznego cyklu pojawiła się nowa lokalizacja – urokliwa Stężyca.

 

Kaszuby polską stolicą MTB

Sukcesy dotychczasowych edycji powodują, że organizatorzy cyklu zawodów MTB z firmy Labosport Polska stale urozmaicają cykl, poszukując przede wszystkim kolejnych dogodnych lokalizacji. Zawodnicy biorący udział w tegorocznej edycji Garmin MTB Series, będą mogli wystartować w trzech etapach tydzień po tygodniu. Jak co roku, klasyfikacją generalną cyklu będzie suma czasów ze wszystkich etapów.

Garmin MTB Series 2017 rozpocznie się 24 września zawodami w Wejherowie. Następnie zawodnicy pierwszy raz zagoszczą w urokliwej Stężycy (1 października) i rywalizować będą na malowniczej trasie biegnącej przez Kaszubski Park Krajobrazowy. Podczas ostatniego etapu będą się ścigać w Rumi (8 października), gdzie odbędzie się wielki finał cyklu. Na czas Garmin MTB Series 2017 Kaszuby staną się polską stolicą MTB.

  • etap I – 24.09.2017 – Wejherowo
  • etap II – 01.10.2017 – Stężyca
  • etap III – 08.10.2017 – Rumia

Rywalizacja na dwóch trasach

Tradycyjnie zawodnicy będą mieli do wyboru jeden z dwóch dystansów: mini o długości około 25 kilometrów (1 pętla) oraz maxi z dystansem około 50 kilometrów (2 pętle). Możliwość wyboru sprawia, że w zawodach może wziąć udział każdy. Pierwszy dystans jest adresowany dla wszystkich miłośników dwóch kółek. Natomiast drugi przeznaczony jest dla bardziej zaawansowanych zawodników. W myśl zasady „Minimum asfaltu, maksimum frajdy”, która przyświeca zawodom od chwili powstania –  na wszystkich, którzy zdecydują się na start w Garmin MTB Series 2017 czekają urozmaicone trasy i wymagające odcinki.

– Ilość przewyższeń jest satysfakcjonująca, a lokalizacja zawodów perfekcyjna – powiedziała Katarzyna Łysek, zwyciężczyni zeszłorocznej edycji na dystansie maxi. – Dodatkowy plus za ciekawe atrakcje dla najmłodszych. Każdy etap Garmin MTB Series ma trochę inny charakter, co powoduje, że cykl po prostu się  nie nudzi. Jak dla mnie ta seria zawodów MTB jest świetna i może zaskoczyć każdego górala – dodała.

 

Garmin MTB Series 2017

  • etap I – 24 września 2017 r.– Wejherowo
  • etap II – 1 października 2017 r. – Stężyca
  • etap III – 8 października 2017 r. – Rumia

Zobacz: Garmin MTB Series

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.