Ten materiał pochodzi z archiwum portalu.

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować działania zamieszczonych w tekście odsyłaczy ani zgodności technicznej warstwy materiału ze standardami dostępności. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Kto i w jaki sposób    dyskutuje o wartościach współczesnej przyrody? Spotkanie w Kawiarni Naukowej w Sopocie

Kto i w jaki sposób dyskutuje o wartościach współczesnej przyrody? Spotkanie w Kawiarni Naukowej w Sopocie

Książka i filiżanka z kawą

W hotelu Rezydent w Sopocie, 31 stycznia 2019 r. odbędzie się wykład prof. dra hab. Marcina Węsławskiego z Instytutu Oceanologii Polskiej Akademii Nauk w Sopocie.

 

To już 111. wykład popularnonaukowy w ramach Kawiarni Naukowej, organizowanej wspólnie przez Instytut Oceanologii Polskiej Akademii Nauk (IO PAN) w Sopocie, Sopockie Towarzystwo Naukowe hotel Rezydent.

 

Jan Marcin Węsławski

Dyrektor Instytutu Oceanologii Polskiej Akademii Nauk. Specjalizuje się w taksonomii morskich skorupiaków. Jego zainteresowania dotyczą też szeroko pojętej ekologii – od aspektów związanych z bioróżnorodnością, zmianami klimatu, sieciami troficznymi, po zarządzanie zasobami morskimi.

 

Wartość przyrody

Podczas spotkania będzie można porozmawiać o zagadnieniu wartości przyrody, o aksjologii, pojęciu wartości, wartościowaniu przyrody, o wartości w przyrodzie, wybranych teoriach wartości. Nie zabraknie też  troskliwego spojrzenia na środowisko oraz informacji o świadomość i edukacji ekologicznej.

 

Instytut Naukowy Polskiej Akademii Nauk

IO PAN z siedzibą w Sopocie został utworzony w 1983 roku. Kontynuuje działalność Morskiej Stacji PAN, istniejącej w Sopocie od 1953. Prowadzi badania nad problemami z zakresu oceanologii (fizyki, chemii, biologii i ekologii morza), badania podstawowe środowiska morskiego oraz pogłębia wiedzę na temat zjawisk i procesów w nim zachodzących na Bałtyku oraz w obszarze Arktyki Europejskiej.

 

 

Współczesne dyskusje o wartości przyrody, profesor Jan Marcin Węsławski

  • 31 stycznia 2019 r., czwartek, godz. 18
  • hotel Rezydent
  • plac Konstytucji 3 Maja 3
  • Sopot
  • wstęp – wolny