Ten materiał pochodzi z archiwum portalu.

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować działania zamieszczonych w tekście odsyłaczy ani zgodności technicznej warstwy materiału ze standardami dostępności. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Kryształowe Żagle czekają. Zgłoś kandydata do konkursu na najlepszych żeglarzy

Kryształowe Żagle czekają. Zgłoś kandydata do konkursu na najlepszych żeglarzy

X jubileuszowa Gala Kryształowych Żagli

W plebiscycie jest dziewięć kategorii, do których mogą być nominowane osoby zasłużone w żeglarskie morskim, śródlądowym i lodowym. Kandydatów zgłaszać można do 27 września.

 

Wyróżnienia są przyznawane od jedenastu lat.

 

Ważna nagroda żeglarska

Kryształowy Żagiel jest nagrodą Pomorskiego Związku Żeglarskiego dla najlepszych żeglarzy województwa pomorskiego. Kandydatury mogą zgłaszać wszyscy chętni, a zwłaszcza kluby zrzeszone w PoZŻ. Można to robić do 27 września. Nominowani w poszczególnych kategoriach zostaną ogłoszeni do końca października. Wybierze ich kapituła, której przewodniczyć będzie marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. Laureatów poznamy 24 listopada podczas Pomorskiej Gali Żeglarskiej, która odbędzie się w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.

Kategorie:

  • Przyjaciel Pomorskiego Żeglarstwa Roku 2019 – nagroda dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób (niekoniecznie finansowo) wspierają pomorskie żeglarstwo, zarówno dla osób fizycznych, jak i instytucji czy firm
  • Pomorskie Żeglarskie Wydarzenie Roku 2019 – wyróżnienie za najciekawsze wydarzenie żeglarskie na Pomorzu w roku 2019 – nie tylko dla regat, ale również zlotów, spotkań, jubileuszów czy jakichkolwiek innych akcji
  • Pomorski Żeglarski Rejs Roku 2019 – docenienie za rejs – bliski i daleki, morski i śródlądowy, samotny i załogowy, byle ciekawy i nietuzinkowy.
  • Pomorski Żeglarski Klub Roku 2019 – nagroda za działalność klubową w roku 2019 – za organizację regat, rejsów i innych projektów żeglarskich.
  • Pomorski Żeglarski Talent Roku 2019 – wyróżnienie dla najmłodszych żeglarzy, którzy swoją postawą udowodnili już na co ich stać – zdobywając medale we wszelkiego rodzaju regatach albo wyróżniając się w żeglarstwie w jakikolwiek inny sposób.
  • Pomorski Edukator Żeglarstwa Roku 2019 – nagroda dla wychowawców, nauczycieli, szkół, klas, szkółek – tych, którzy na co dzień edukują w zakresie żeglarstwa.
  • Pomorski Żeglarski Trener Roku 2019
  • Pomorska Żeglarka Roku 2019
  • Pomorski Żeglarz Roku 2019 nagroda im. Zygfryda „Zygi” Perlickiego – wyróżnienie dla tych trenerów, żeglarzy i żeglarek z Pomorza, którzy w 2019 roku zasłużyli na miano najlepszych.

Regulamin nagród

Wniosek o przyznanie Nagrody PoZŻ

Wypełnione wnioski wysyłać należy na adres: andrzej.mielicki@pozz.org.pl.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.