Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Krynica  Morska – trasa rowerowa i Promenada Nadmorska gotowa

Krynica Morska – trasa rowerowa i Promenada Nadmorska gotowa

 

Zakończono prace budowy trasy rowerowej na odcinku Przebrno – ul. Marynarzy w Krynicy Morskiej oraz Promenady Nadmorskiej w Krynicy Morskiej. 
Dnia 18 lipca 2019 r. nastąpiło uroczyste otwarcie ścieżki rowerowej i Promenady z udziałem Marszałka Województwa Pomorskiego Pana Mieczysława Struka, Pani Marty Chełkowskiej Dyrektora Departamentu Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego, przedstawicieli Lasów Państwowych, wykonawcy, Urzędu Morskiego.

W ramach zakończonej inwestycji powstała wybudowana ścieżka rowerowa o długości 6,9 km będąca uzupełnieniem już istniejącej trasy rowerowej od Kątów Rybackich do Granicy Polski z Federacją Rosyjską w Piaskach.

Na odcinku Krynica Morska –  Przebrno o długości 5,62 km wykonano nawierzchnię z żywicy syntetycznej (2,45 km od portu rybackiego w Krynicy Morskiej do miejsca postojowego w Przebrnie) i dalej szutrową (2,87 km od miejsca postojowego do granicy Gminy Miasta Krynica Morska). W obrębie portu rybackiego na ul. Marynarzy mamy nawierzchnię z kostki betonowej. Dalej przemieszczamy się w kierunku miasta Promenadą Nadmorską – to pięknie położony trakt pieszy i rowerowy wzdłuż brzegu morskiego o łącznej szerokości 6 m i długości 1,28 km. Wzdłuż promenady postawiono ławki do odpoczynku i jednoczesnego podziwiania nadmorskiej plaży. Zamontowano także lampy oświetlające promenadę. Trasa została oznakowana na całej długości. Przy trasie usytuowano również tablice informacyjne o atrakcjach w mieście oraz tablice edukacyjne o zasobach przyrodniczych Krynicy Morskiej.

Zobacz przebieg i aktualny stan realizacji poszczególnych odcinków Pomorskich Tras Rowerowy

Rowerzyści mogą odpocząć w trzech miejscach postojowych, ciekawie i nowocześnie zaprojektowanych wiatach z ławami, stołami, tablicami informacyjnymi i stojakami dla rowerów. Jedno miejsce postojowe znajduje się w Przebrnie i dwa na trasie w kierunku Piasków.   

Wykonawcą robót była firma TSG Polska Sp. z o.o. ( wcześniejsza nazwa Pol- Germann Tokheim Sp. z o.o. ).

Obecnie trwają pracy w okolicach Muzeum Stuthoff oraz w Kątach Rybackich.

Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu „Pomorskie Trasy Rowerowe o znaczeniu międzynarodowym R-10 
i Wiślana Trasa rowerowa R-9  – partnerstwo Gminy Miasta Krynica Morska”
w partnerstwie z Gminą Stegna, Gminą Sztutowo i Nadleśnictwem Elbląg.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.