Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/ea9111f6-93e2-4e97-9e6a-fc7275494f93.jpg Kreatywne spotkanie ze sztuką. Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce

Kreatywne spotkanie ze sztuką. Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce

Dzieci rysują kredą po bruku

Straszna Syrenka hitem Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce.

 

Młodsi i trochę starsi chętnie odwiedzali przygotowane przez pracowników galerii wystawy i warsztaty.

 

Emocjonalna mapa i niezwykły wernisaż

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z Samuelem F. Stevensem. Ich uczestnicy mieli wykonać tzw. mapę doświadczania w postaci książki. Składały się na nią: doświadczenia, emocje, wspomnienia z przeszłości, doznania, spotkania czy miejsca, w których kiedyś przebywali lub z którymi się zetknęli.

Nie lada atrakcją był też wernisaż rzeźby „Kadr”. Można było podziwiać niezwykłe ceramiczne rzeźby. Autorem wystawy jest Zenon Skibiński, ustecki fotograf, który od 3 lat uczęszcza na zajęcia z rzeźby. Kilkadziesiąt osób – uczestników warsztatów i znajomych artysty – wzięło z nim udział.

Najmłodsi chętnie uczestniczyli w wielu zabawach na wolnym powietrzu. Na bruku kolorowymi kredami rysowali logo Dni Otwartych Funduszy Europejskich  i strzałki, które prowadziły do budynku galerii. Ponadto ich uwagę przykuła rzeźba Strasznej Syrenki, która nie budziła grozy, a ciekawość dzieci. Na koniec otrzymali upominki.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.