Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Konkurs „Krajobrazy !Pomorza” rozstrzygnięty. Wygrywają wschody i zachody słońca, morze i kaszubskie jeziora

Konkurs „Krajobrazy !Pomorza” rozstrzygnięty. Wygrywają wschody i zachody słońca, morze i kaszubskie jeziora

Krzysztof Chrabąszczewski, Wschód słońca nad Krępcem, 28.08.2016r. Krępiec

Komisja konkursowa wybrała 6 najlepszych prac z pośród 168 nadesłanych zdjęć. W konkursie wzięli udział amatorzy, profesjonaliści, turyści oraz młodzież z całej Polski. Docenili przede wszystkim krajobrazy nadmorskie, wschody i zachody słońca oraz urokliwe jeziora.

 

Niewątpliwie uczestnikom konkursu tytułowy krajobraz kojarzy się z przyrodą i naturą. Tylko na kilku zdjęciach można było zobaczyć miasto i rzeczywistość zmienioną przez działanie człowieka.

 

Trzy nagrody i trzy wyróżnienia

Pierwsze miejsce zajął Krzysztof Chrabąszczewski, który sfotografował wschód słońca nad Krępcem na Żuławach. Tym samym wygrał 700 zł. Drugie miejsce i 600 zł należą do Arkadiusza Tomasza Kuźmińskiego – jego zdjęcie przedstawia łodzie rybackie w Jantarze oraz bardzo rzadkie zjawisko, jakim są obłoki srebrzyste (fotografia została zrobiona o godz. 1 w nocy). Natomiast trzecie miejsce zajął Witold Hintzke, który postawił na krajobraz leśny. Sfotografował jesienny las w Jastarni, przez który przebiegają tory kolejowe. Jego fotografia została nagrodzona kwotą wysokości 500 zł.

 

II miejsce  – Arkadiusz Kuźmiński, Plaża Jantar

 

III miejsce – Witold Hintzke, Wschód Las, Jastarnia

 

Komisja konkursowa przyznała 3 wyróżnienia w wysokości 300 zł. Otrzymają je: Jakub Landowski za zdjęcie surfera o zachodzie słońca w Jastarni, Wioleta Krefta, która sfotografowała las na bagnach w Szemudzie, oraz Maria Karczewska i jej zimowe Jezioro Ostrzyckie.

 

I wyróżnienie – Jakub Landowski, Surfer o zachodzie słońca, Jastarnia

 

II wyróżnienie – Maria Karczewska, Zimowe jezioro, styczeń 2012, Jezioro Ostrzyckie

 

III wyróżnienie – Wioleta Krefta, Tajemniczy las otoczony bagnami, Szemud

 

Prawie 170 zdjęć

W konkursie wzięło udział 60 osób, a 1/3 z nich to osoby niepełnoletnie. Swoje zdjęcia z wakacji, miejsc zamieszkania czy wycieczek po Pomorzu nadesłały całe rodziny. Były też zgłoszenia osób spoza naszego województwa (lubelskiego, mazowieckiego, wielkopolskiego i małopolskiego), które spędzały tu urlopy. Największym powodzeniem wśród fotografujących cieszyły się nadmorskie krajobrazy – plaże, morze, wydmy czy klify, w szczególności w rejonie Półwyspu Helskiego. Uczestnicy konkursu docenili także krajobrazy jezior kaszubskich oraz pomorskie lasy, jednak wśród zdjęć zabrakło Żuław oraz krajobrazów miejskich.

Każdy z uczestników, nawet ci, którzy nie dostali się na podium, otrzyma pamiątkowy dyplom. A zwycięzcy i wyróżnieni zostaną nagrodzeni na sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego 21 grudnia 2017 r. Tego dnia będzie można też obejrzeć mini-wystawę nadesłanych zdjęć.

Konkurs zorganizowany był z okazji Dnia Krajobrazu, któremu patronował Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych oraz Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

Poniżej zamieściliśmy galerię najciekawszych zdjęć, którym jednak nie udało się otrzymać wyróżnień.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.