Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Koniec roku, koniec ograniczeń. Bezzwrotna dotacja, minimum formalności

Koniec roku, koniec ograniczeń. Bezzwrotna dotacja, minimum formalności

Polskie pieniądze papierowe

Marzysz o własnej firmie? Nie masz pieniędzy na rozpoczęcie działalności gospodarczej? W Gdańskim Urzędzie Pracy do 8 grudnia 2017 r. możesz starać się o przyznanie dofinansowania w kwocie 17 tys. zł. O środki na start mogą ubiegać się wszyscy bezrobotni zarejestrowani w GUP.

 

To już ostatnia okazja w tym roku na pozyskanie dofinansowania z urzędu pracy. Bez spełniania dodatkowych wymagań, szybko i sprawnie, po raz ostatni w tym roku kalendarzowym.

 

Po dotacje na biznes może sięgnąć każdy bezrobotny

Osoby planujące założenie działalności gospodarczej przy wykorzystaniu środków Gdańskiego Urzędu Pracy nie muszą spełniać dodatkowych wymagań dotyczących wieku, płci czy poziomu wykształcenia to już przeszłość. Pod koniec listopada 2017 r. rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie dofinansowania w kwocie 17 tys. zł.

 

Szybko i bez utrudnień

Z realizacją planów nie należy zwlekać. Osoby pragnące skorzystać ze wsparcia powinny prawidłowo wypełnić wszystkie niezbędne dokumenty (druki do pobrania znajdują się na stronie internetowej GUP, w zakładce poświęconej jednorazowym środkom na podjęcie działalności gospodarczej) i skonsultować swój pomysł na biznes z doradcą klienta. Ostatni krok to złożenie wniosku w kancelarii urzędu. Potem jest już tylko oczekiwanie na decyzję GUP.

 

Więcej informacji

Szczegółowe informacje można uzyskać w Dziale Programów i Obsługi Pracodawców GUP, I piętro, pok. nr 113 (ul. 3 Maja 9), a także pod numerami telefonów: 58 732 53 69, 58 732 53 31, 58 732 52 25 oraz e-mailowo: monika.kornacka@gup.gdansk.pl.

 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.