Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Koncerty, warsztaty muzyczne, pokazy filmowe i spotkania z podróżnikami. Globaltica World Cultures Festival

Koncerty, warsztaty muzyczne, pokazy filmowe i spotkania z podróżnikami. Globaltica World Cultures Festival

Chico Trujillo z Chile

Globaltica to festiwal miłośników muzyki świata, ale także osób, które szukają inspiracji i rozrywki poza głównym nurtem. Od 25 lipca do 29 lipca 2018 r. gdyński Park Kolibki opanują kultury świata w wielu odsłonach. Będą m.in. artyści z Gwinei, Chile, Mauritiusa, Uzbekistanu i Haiti.

 

Jednak Globaltica to nie tylko koncerty na światowym poziomie. W programie są też warsztaty muzyczne, rękodzielnicze, spektakle teatralne, pokazy filmowe i miasteczko społeczne. Na część wydarzeń wstęp jest bezpłatny.

 

Poznać nieznane

Globaltica jest po to, by wprowadzać w świat odmiennych kultur, zwyczajów i tradycji, jednocześnie poszukując własnej tożsamości. W tym roku zaprezentują się artyści z 13 krajów – od polskich, tradycyjnych nut granych do tańca do rozbudowanych form i aranżacji algierskiego „Raï” aż do zaskakujących połączeń tradycyjnego śpiewu „joik” z „amerikaną” w wydaniu norweskim. Część muzyków to gwiazdy w swoich regionach, jednak w Polsce są zupełnie nieznani.

Wśród artystów usłyszymy m.in. Chico Trujillo z Chile, zespół dający żywiołowe, pełne energii koncerty muzyki latynoamerykańskiej, rockowej i ska, Gili Yalo z Izraela, grającego mieszankę łączącą etiopskie korzenie z muzyką solu, funk, psychodelic i jazz, czy Erica Tritona z Mauritiusa – leworęcznego wirtuoza gitary, który tworzy „kreolskie bluesy”. Nie zabraknie też polskiego akcentu, jakim będzie koncert Adama Struga. Jego liryczne pieśni zanurzone są w polskiej muzyce tradycyjnej i melodyce Bliskiego Wschodu.

 

Nie tylko muzyka

Organizatorzy festiwalu Globaltica zapowiadają powiększoną strefę dla dzieci. Najmłodsi będą mogli poznać różnorodne kultury, zwyczaje i tradycje poprzez interaktywne warsztaty, spotkania i spektakle teatralne.

Będzie też można wziąć udział w warsztatach wokalnych i nauki tańca uzbeckiego. Jak co roku wyświetlane będą filmy: „Ethiopiques. Muzyka duszy”, „Człowiek”, „Genesis 2.0″, „Matangi/Maya/M.I.A.” oraz „Obcy w raju”. Filmy będą pokazywać różne oblicza człowieka, jego kondycji w świecie i zagmatwane ścieżki społeczeństw. Część wydarzeń z pewnością zainteresuje wszystkich tych, którym bliska jest ekologia, alternatywne podejście do życia i podążanie wbrew utartym ścieżkom. Dla nich przygotowano warsztaty, quizy i spotkania.

Cały program i rezerwacje biletów na stronie festiwalu Globaltica.

 

Festiwal Kultur Świata Globaltica

  • 25-29 lipca 2018 r., środa-niedziela
  • Park Kolibki
  • Gdynia
  • bilety – 20-150 zł (karnety)

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.