Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Koncerty w otoczeniu sulęczyńskich lasów i jezior. XVI Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy

Koncerty w otoczeniu sulęczyńskich lasów i jezior. XVI Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy

Daugavpils

Trzy odmienne koncerty, których tematem przewodnim jest akordeon. Kościół pw. św. Trójcy, restauracja Maraska i scena plenerowa Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie to miejsca lipcowych spotkań muzycznych.

 

Cykl koncertów, których tematem przewodnim jest akordeon, odbędzie się 15, 19 i 21 lipca 2018 r. Wstęp – bezpłatny.

 

Akordeony w roli głównej

Od 2002 roku odbywa się Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy Sulęczyńskie – Spotkania Akordeonowe. Pomysłodawcą i współorganizatorem wydarzenia, wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sulęczynie, jest gdański akordeonista Paweł Nowak. Doroczne spotkania popularyzują akordeonistów i instrument muzyczny, jakim jest akordeon, który z powodzeniem można wykorzystać w różnorodnych gatunkach muzycznych.

 

Gdzie i kiedy?

Atmosfera corocznych festiwalów jest nie do powtórzenia, koncerty odbywają się przeważnie w amfiteatrze, w otoczeniu pięknych sulęczyńskich lasów i jezior, zaś niektóre w pubie Maraska lub w kościele pw. Świętej Trójcy w Sulęczynie. W czasie tygodniowego festiwalu można wysłuchać wieczornych koncertów w wykonaniu polskich i zagranicznych muzyków, a w czasie koncertów plenerowych – obejrzeć wystawę akordeonów z kolekcji Pawła Nowaka w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulęczynie.

 

 

XVI Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy – Sulęczyńskie Spotkania Akordeonowe

15 lipca 2018 r., niedziela, godz. 19 – koncert inauguracyjny w kościele pw. św. Trójcy w Sulęczynie

19 lipca 2018 r., czwartek, godz. 19 – koncert kameralny w restauracji Maraska w Sulęczynie

21 lipca 2018 r., sobota, godz. 19 – koncert finałowy na scenie plenerowej Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie

 

Zobacz program festiwalu

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.