Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/9384aa71-1e51-4a4f-9762-fcce033fa4d1.jpg Koncert piosenek Kabaretu Starszych Panów w Tczewie i jubileusz Orkiestry Kameralnej Progress

Koncert piosenek Kabaretu Starszych Panów w Tczewie i jubileusz Orkiestry Kameralnej Progress

Orkiestra Kameralna Progress

W niedzielę 9 czerwca 2019 r. w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie odbędzie się specjalny koncert „W czasie deszczu dzieci się nudzą". Program przygotowała Orkiestra Kameralna Progress z okazji 10-lecia istnienia. Na scenie wystąpią też goście: Dorota Lulka, Paweł A. Nowak oraz Maciej Sadowski.

 

Udział w koncercie jest bezpłatny, jednak wcześniej trzeba odebrać wejściówkę z kasy CKiS w Tczewie.

Kabaret, który bawi, a nie wyśmiewa

Na program wieczoru złożą się ulubione, choć niekoniecznie powszechnie znane dialogi, łączące popularne piosenki z „Kabaretu Starszych Panów”. Od strony muzycznej scenariusz zawierać będzie znane przeboje takie, jak „Shimmy szuja” „Rodzina”, „Prysły zmysły” i oczywiście tytułową piosenkę „W czasie deszczu dzieci się nudzą”. Będą też utwory mnie znane piosenki: „Wesoły deszczyk”, „W słowach ślad”, „Drobne ogłoszenia”, a nawet nigdy wcześniej nie wykonane „Addio pomidory” w wersji „Gołąbki w pomidorach” oraz polska wersja włoskiego przeboju „Ubóstwiam drakę”.

U boku Orkiestry Kameralnej Progress, świętującej 10-lecie istnienia, wystąpią: Dorota Lulka – wokal, autorka scenariusza, Paweł A. Nowak – akordeon, śpiew oraz Maciej Sadowski – kontrabas, śpiew. Całość poprowadzi dyrygent Szymon Morus, założyciel i dyrektor artystyczny Orkiestry.

 

 – Za wszystkie wspólnie spędzone chwile muzycznych uniesień dziękujemy wszystkim naszym przyjaciołom – mówi Szymon Morus. – Zapraszamy do naszej muzycznej wspólnoty! Do zobaczenia na kolejnych koncertach bowiem muzyka, sztuka tylko wtedy ma sens, gdy znajduje swego odbiorcę, jemu służy i przenosi do innego, lepszego świata – podkreśla Morus.

 

Koncert „W czasie deszczu dzieci się nudzą”

  • 9 czerwca 2019 r., niedziela, godz. 17.00
  • Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie
  • ul. Kard. S. Wyszyńskiego
  • Tczew
  • bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie CKiS

 

Orkiestra Kameralna Progress to młody zespół założony w 2009 r. przez dyrygenta Szymona Morusa. Współtworzą go utytułowani soliści, kameraliści, laureaci wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów. Od początku istnienia Orkiestra związana jest Tczewem.

Zespół uczestniczy w licznych wydarzeniach muzycznych nie tylko w Pomorskiem, ale i w całym kraju i na świecie. W kwietniu 2013 roku orkiestra wzięła udział w międzynarodowym projekcie upamiętniającym 70. rocznicę powstania w getcie warszawskim, prezentując podczas koncertu w Berlinie „Requiem niemieckie” J. Brahmsa oraz „Ocalałego z Warszawy” A. Schonberga. W tym samym roku zespół uroczyście inaugurował otwarcie nowej sali koncertowej Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie, prawykonując dzieło Karola Nepelskiego.

Orkiestra występowała też na licznych festiwalach muzycznych w Polsce takich m.in. jak: Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej we Fromborku, Międzynarodowy Festiwal Kultury i Sztuki w Helu, Dobrodzień Classic Festiwal. Prezentowała tam zarówno muzykę klasyczną, jak i rozrywkową. Orkiestra współpracuje z Telewizją Polską, biorąc udział w widowiskach słowno-muzycznych transmitowanych na żywo m.in.: „Szukamy stajenki” do tekstów Jacka Kaczmarskiego, czy „Solidarność to znaczy jeden i drugi”.

Szczególne miejsce w repertuarze zespołu zajmuje muzyka współczesna. Orkiestra Kameralna Progoress prawykonała liczne utwory polskich kompozytorów młodego pokolenia m.in.: Agnieszki Stulgińskiej, Pawła Kwapińskiego, Artura Guzy, Karola Nepelskiego. W roku 2014 w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie dokonała prawykonania Opery Kaszubskiej Rebeka Michała Dobrzyńskiego do libretta Tomasza Fopke w ramach ogólnopolskiego roku Oskara Kolberga.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.