Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Komponujesz, śpiewasz i grasz? Weź udział w konkursie podczas Festiwalu Gitarowy Shot 2019 w Tczewie

Komponujesz, śpiewasz i grasz? Weź udział w konkursie podczas Festiwalu Gitarowy Shot 2019 w Tczewie

Tymanski&Puchowski. Fot. Jacek Balk / Barbara Świąder

Muzyczny festiwal w Tczewie odbędzie się 17 i 18 maja 2019 r. Wystąpią duet Puchowski i Tymański oraz Krzysztof Meisinger z barokową orkiestrą Poland baROCK. Natomiast pierwszy dzień festiwalu to zmagania amatorów w konkursie Singer-Songwriter.

 

Zgłoszenia do udziału w rywalizacji przyjmowane są do 6 maja 2019 r.

 

Konkurs dla artystów

W konkursie mogą wziąć udział artyści, którzy są twórcami własnych utworów słowno-muzycznych, czyli autorzy tekstów i kompozycji oraz wykonawcy partii wokalnych i akompaniamentu. Konkurs Singer-Songwriter przeznaczony jest dla solistów korzystających z różnych typów gitar (w tym m.in. akustycznych, klasycznych, folkowych, rezofonicznych, elektro-akustycznych, elektrycznych, basowych, tenorowych, barytonowych) oraz instrumentów pokrewnych gitarze, jak np. ukulele.

Zgłoszenia przyjmowane są do 6 maja 2019 r. do godz. 16.00. Szczegóły i regulamin konkursu są dostępne na stronie organizatora – Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie.

Dwa niezwykłe koncerty w Tczewie

Pierwszego dni Festiwalu Gitarowego koncert zagra duet songwriterów Tymon Tymański i Romek Puchowski. Zaprezentują swoje autorskie piosenki w transowym, post elektronicznym wydaniu. Jest w tym trochę klimatów lat 80-tych, bluesa, psychodelii, muzyki improwizowanej, gry na DOBRO, oraz innych gitarowych osobliwości. Wszystko to spięte jest świeżym, współczesnym spojrzeniem na muzyczną materię. Koncerty obydwu panów słyną ze spontanicznej interakcji z publicznością. Wstęp na ten koncert jest bezpłatny, jednak trzeba wcześniej odebrać wejściówkę z kasy CKiS w Tczewie.

Krzysztof Meisinger & Poland baROCK. Fot. Fot.Oczajdusza! / Michal-Wojtarowicz

W sobotę 18 maja 2019 r. w Tczewie zagra Krzysztof Meisinger z orkiestrą barokową Poland baROCK. Artyści zaprezentują najpiękniejsze lutniowe koncerty barokowe. Światowa krytyka uznaje Krzysztof Meisingera za jednego z najbardziej fascynujących gitarzystów klasycznych naszych czasów i porównuje jego talent do talentu Pepe Romero, czy Piotra Anderszewskiego. Występuje w najbardziej prestiżowych salach na całym świecie – od Tokyo do Los Angeles i Buenos Aires. Bilety na koncert w cenie 25 zł można kupić na stronie CKiS w Tczewie.

 

Festiwal Gitarowy Shot 2019

  • 17-18 maja 2019 r., piątek-sobota
  • Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie
  • ul. kard. S. Wyszyńskiego 10
  • Tczew
  • wstęp – 0-25 zł
Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.