Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Kolorowi i weseli clowni wyleczą śmiechem chore dzieci. Piknik przy szpitalu na Polankach

Kolorowi i weseli clowni wyleczą śmiechem chore dzieci. Piknik przy szpitalu na Polankach

Chore dzieci i clown w szpitalu

Podchody leśne, pokazy sztuczek magicznych oraz nauka udzielania pierwszej pomocy – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla najmłodszych w ramach akcji Uśmiech dla zdrowia. Piknik odbędzie się na terenie Szpitala Dziecięcego Polanki w środę, 2 sierpnia 2017 r.

 

Wydarzenie jest organizowane przez Szpitala Dziecięcy im. Macieja Płażyńskiego Polanki oraz Fundację dr Clown. W organizację pikniku zaangażowane jest również Stowarzyszenie na Rzecz Ratownictwa „Adiutare”.

 

Uśmiechnięty szpital

– Wakacje to dobry czas, żeby w szpitalu zorganizować atrakcje dla dzieci – mówi Małgorzata Paszkowicz, prezes Szpitala Dziecięcego Polanki. – Zależy nam, żeby pokazać inną stronę szpitala, tę bardziej pozytywną i nagrodzić dzieci za ich wytrwałość w walce o zdrowie – dodaje Paszkowicz.

Organizatorzy zapraszają wyleczonych pacjentów wraz z opiekunami oraz przyjaciół szpitala. Dla dzieci przebywących na oddziałach przewidziane są atrakcje dostosowane do charakteru oddziałów szpitalnych.

Stowarzyszenie na Rzecz Ratownictwa „Adiutare” dla najmłodszych przygotowało podchody leśne, pokazy sztuczek magicznych oraz naukę udzielania pierwszej pomocy. Wśród atrakcji znajdą się również wielkie bańki mydlane, wata cukrowa oraz gry i zabawy w towarzystwie wolontariuszy Fundacji „Dr Clown”. W wydarzeniu wezmą też udział piłkarze ręczni z Wybrzeża Gdańsk. Wszyscy chętni będą mogli z bliska zobaczyć bojowy wóz strażacki z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku.

Uśmiechnięci clowni

Fot. materiały prasowe Fundacji Dr Clown

– Mali pacjenci Szpitala Dziecięcego Polanki im. Macieja Płażyńskiego znają już dobrze wolontariuszy fundacji – wyjaśnia Agata Chruszcz, pełnomocnik Fundacji „Dr Clown” w Gdańsku. – W ramach programu „Terapii śmiechem” regularnie składamy wizyty chorym dzieciom. Podczas tej imprezy chcemy pokazać malcom, że szpital to miejsce przyjazne, w którym można się bawić i uśmiechać. Jak zawsze będziemy przypominać, że śmiech to zdrowie, a uśmiech leczy. Będą podchody, wielkie bańki mydlane, pokaz magicznych sztuczek, wesołe gry i zabawy. Wszystko to, co lubią dzieci, co pomaga im zapomnieć o chorobie i wspiera proces leczenia – wyjaśnia Chruszcz.

 

Uśmiech dla zdrowia

  • 2 sierpnia 2017 r., środa, godz. 14.00-17.00
  • boisko przy Szpitalu Dziecięcym im. Macieja Płażyńskiego Polanki
  • ul. Polanki 119
  • Gdańsk

Zobacz: Szpitala Dziecięcy im. Macieja Płażyńskiego Polanki

Uśmiech dla zdrowia_plakat

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.