Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Kolejowy Dzień Dziecka w Gdańsku i Kościerzynie. Dwa dni pełne atrakcji

Kolejowy Dzień Dziecka w Gdańsku i Kościerzynie. Dwa dni pełne atrakcji

Kolejowy Dzień Dziecka

Zagraj w kolejową planszówkę, zobacz zabytkowe parowozy i maszyny do naprawiania torów. To tylko niektóre z atrakcji przygotowanych z okazji Dnia Dziecka przez Pomorską Kolej Metropolitalną

 

Pomorska Kolej Metropolitalna  zaprasza 3 czerwca do Gdańska i 4 czerwca do Kościerzyny na dwa dni z kolejowymi atrakcjami.

 

Zagraj w planszówki w Gdańsku

W sobotę, 3 czerwca 2017 r. Kolejowy Dzień Dziecka odbędzie się na stacjach Pomorskiej Kolei Metropolitalnej – Gdańsk Strzyża i Gdańsk Jasień. Będą czekać dwie strefy gier planszowych. Tematem przewodnim będą planszówki z motywami kolejowymi. Będzie można zagrać między innymi w grę „Wsiąść do pociągu: Europa” czy „Colt Express”.  Dla graczy przygotowano prawie 30 gier. Wszyscy, którzy przyjadą na festyn pociągiem SKM oraz pokażą ważny bilet, dostaną drobne upominki.

 

Kolejowe atrakcje w Kościerzynie

W niedzielę, 4 czerwca w Kościerzynie na terenie Muzeum Kolejnictwa odbędzie się Rodzinny Festyn Kolejowy. Wstęp i zwiedzanie całej parowozowni będą w tym dniu bezpłatne. Oprócz stałej ekspozycji zabytkowych lokomotyw i wagonów, jaką na co dzień można zobaczyć w Kościerzynie, na dziecięce święto kolejarze przywiozą specjalistyczny sprzęt techniczny. Będzie można zobaczyć podbijarkę torową oraz pociąg do naprawy sieci trakcyjnej. Atrakcją będzie też możliwość zwiedzenia mobilnego centrum monitoringu Straży Ochrony Kolei, gdzie w ciekawy i przystępny sposób mali sympatycy kolei dowiedzą się o zasadach bezpieczeństwa przy torach. Po wydzielonym odcinku toru będzie można przejechać się drezyną ręczną. Dostępne będą również, podobnie jak pierwszego dnia na Strzyży i Jasieniu, gry planszowe.  

 

Szczegółowe informacje o Kolejowym Dniu Dziecka na stronie Pomorskiej Kolei Metropolitalnej

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.