Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Kolejowe święto w Malborku

Kolejowe święto w Malborku

 

Festyn otworzył Ryszard Świlski, Członek Zarządu Województwa Pomorskiego, który opowiedział o zrealizowanych inwestycjach i rezultatach Projektu „Zakup czterech spalinowych zespołów trakcyjnych do obsługi kolejowego odcinka Malbork – Grudziądz w celu poprawy bezpieczeństwa, zarządzania, wydajności i niezawodności lokalnego systemu transportowego”.
To wystąpienie wprowadziło zebranych w tematykę kolei, która wraz z kwestiami bezpieczeństwa były głównymi bohaterami całego wydarzenia.

Najpiękniej zilustrowały temat dzieci, które poprzez udział w konkursie „Bezpiecznie jak w Szwajcarii” swoją kreatywnością i poprzez wyjątkowe środki wyrazu przekazały swoją interpretację bezpieczeństwa na kolei.  
Laureaci konkursu zaproszeni na scenę z dumą i radością odebrali wspaniałe nagrody z rąk Ryszarda Świlskiego, Członka Zarządu Województwa Pomorskiego oraz Marka Charzewskiego, Burmistrza Malborka.  Nagrodzone prace w formie wystawy można było podziwiać pod sceną. 

Dzieci, które nie wzięły udziału w konkursie mogły dać wyraz swojej ekspresji, dzięki będącym do ich dyspozycji farbom i sztalugom i na gorąco zobrazować pociągi, które mogły zobaczyć podczas eventu.
Młodzi uczestnicy festynu w konkursie trzech pieczątek, po wykazaniu się sprytem i szybkością w trzech zadaniach mieli okazję zdobyć worek upominków.
Dorośli wzięli udział w konkursie znajomości przepisów ruchu drogowego, w którym najlepsi zdobywali jakże cenne dla każdego kierowcy apteczki i zestawy samochodowe. 

Goście raczyli się znakomitym regionalnym poczęstunkiem Koła Gospodyń Złotowianki, a nieskończonym ilościom waty cukrowej i wykonywanym na oczach dzieci lizakom nie mogli oprzeć się nawet dorośli.
Ze względu na iście letnią i słoneczną aurę, orzeźwiającą atrakcją był przejazd ciuchcią oraz wycieczka pociągiem relacji Malbork-Grudziądz.
Ogromne emocje wśród dzieci i dorosłych wzbudził symulator jazdy pociągiem, dzięki któremu niektórzy spełnili swoje marzenia i na chwilę weszli w rolę maszynisty, co okazało się nie lada wyzwaniem.  

Dużą dozą dojrzałości wykazali się najmłodsi, którzy z powagą i odpowiedzialnością podeszli do zadania ratowania życia poprzez reanimację.

Zwieńczeniem tego dnia pełnego atrakcji był koncert zespołu Skaner, który porwał nawet najmłodszą publiczność swoimi największymi przebojami.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.