Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Kolejny rekord na linii PKM. Półtora miliona pasażerów w pierwszej połowie 2017

Kolejny rekord na linii PKM. Półtora miliona pasażerów w pierwszej połowie 2017

Pasażerowie PKM

Liczba pasażerów na linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej cały czas rośnie. Zapowiada się rekordowy rok.

 

Pierwsza połowa 2017 roku okazała się bardzo udana dla Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

 

Powódź nie zaszkodziła PKM

Tak duży wzrost liczby pasażerów pokazuje, jak ważnym elementem w sieci komunikacyjnej województwa jest Pomorska Kolej Metropolitalna. Ubiegłoroczna powódź i konieczność chwilowego ograniczenia ruchu kolejowego nie wpłynęły na zmniejszenie liczby podróżnych. W rok od pamiętnych wydarzeń PKM nie tylko odzyskała zaufanie pasażerów, jako niezawodny środek transportu, ale też zyskała nowych. W czerwcu 2017 roku pociągami przejechało 262,6 tys. osób, czyli aż o 20 procent więcej niż w czerwcu 2016 roku, a więc w ostatnim miesiącu przed powodzią. 

 

 

Rekord miesiąca i półrocza

Wzrost liczby pasażerów to rezultat stałego rozwijania regionalnego elementu projektu PKM. Wprowadzone w grudniu 2017 roku bezpośrednie połączenia z Kościerzyny przez Gdańsk Wrzeszcz do Gdyni Głównej cieszą się coraz większą popularnością.

 

 

Maj również z rekordem

W maju 2017 roku z pociągów kursujących linią Pomorskiej Kolei Metropolitalnej skorzystało 268,4 tys. osób. Jest to najwięcej w całej prawie dwuletniej historii projektu. Co ciekawe obserwacje prowadzone w pociągach wykazały, że w kwietniu i czerwcu, czyli w miesiącach z większą liczbą dni wolnych w szkołach, pasażerów jest nieznacznie mniej. Pokazuje to, że dużą grupę podróżnych stanowią uczniowie i studenci codziennie dojeżdżający z Kaszub do Trójmiasta.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.