Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Kolej na… rozmowy. Na trasie PKM spotkaj samorządowca, naukowca, pisarza, artystę, sportowca

Kolej na… rozmowy. Na trasie PKM spotkaj samorządowca, naukowca, pisarza, artystę, sportowca

Mieczysław Struk w szynobusie podczas nagrania premierowego odcinka pt. Kolej na...

Chcesz zobaczyć znaną na Pomorzu osobę na żywo? A może wolisz podpatrzyć ekipę filmową w pracy? Oba marzenia są możliwe do spełnienia. Wystarczy przejechać się pociągiem na trasie Pomorskiej Kolei Metropolitalnej i zobaczyć, jak wygląda nagranie.

 

Premierowa podróż odbyła się 8 marca, a film będzie można zobaczyć 13 marca. Bohaterem pierwszego nagrania był marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

 

Z kamerą i mikrofonem w podróży

Pomorskie VIP-y będą podróżować pociągami Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście po jednej z czterech tras linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Spotkania będą dwa razy w miesiącu. Jadąc szynobusem można będzie zobaczyć znanych samorządowców, naukowców, pisarzy, artystów, sportowców. Dodatkową atrakcją będzie możliwość podpatrywania jak pracuje ekipa filmowa. Nagranie trwa ok. 30 min.

Rozmowa z marszałkiem Strukiem dotyczyła m.in. transportu kolejowego na Pomorzu, wspólnego biletu komunikacyjnego, sposobów podróży po regionie, czyli wielu istotnych dla pasażerów kwestii.

Premierowy odcinek można obejrzeć na stronie Dziennika Bałtyckiego w poniedziałek, 13 marca.

Kolej na… rozmowy na trasie PKM to wspólna akcja prowadzona przez Dziennik Bałtycki. Pomorską Kolej Metropolitalną, samorząd województwa pomorskiego i SKM Trójmiasto od marca do grudnia 2017 r.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.