Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Kociewskie Centrum Zdrowia w Starogardzie Gdańskim zmieni się nie do poznania. Będą nowe poradnie i remont oddziałów [AKTUALIZACJA]

Kociewskie Centrum Zdrowia w Starogardzie Gdańskim zmieni się nie do poznania. Będą nowe poradnie i remont oddziałów [AKTUALIZACJA]

Podpisanie umowy na rozbudowę i remont Kociewskiego Centrum Zdrowia

Powstanie nowy blok operacyjny, ośrodek rehabilitacji i 9 specjalistycznych poradni. Dzięki decyzji Zarządu Województwa Pomorskiego projekt otrzymał prawie 21 mln zł unijnego dofinansowania.

 

Uroczyste podpisanie umowy o dofinansowanie z udziałem wicemarszałków województwa pomorskiego Krzysztofa Trawickiego i Ryszarda Świlskiego odbyło się w piątek, 28 lipca 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Starogardzie Gdańskim.

Koszt rozbudowy Kociewskiego Centrum Zdrowia to ponad 48 mln zł. Decyzją Zarządu Województwa Pomorskiego, projekt powiatu starogardzkiego otrzymał unijne dofinansowanie na rozbudowę i doposażenie szpitala. Prawie 21 mln zł pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Uczestnicy uroczystego podpisania umowy o dofinansowanie remontu i przebudowy Kociewskiego Centrum Zdrowia w Starogardzie Gdańskim. Fot. Krzysztof Powierza

 

Przebudują 5 oddziałów

By ulepszyć dostęp do specjalistycznych usług medycznych, a także poprawić ich jakość, w Kociewskim Centrum Zdrowia Sp. z o. o. zostanie przebudowanych 5 oddziałów szpitalnych:  neurologiczny, kardiologiczny, udarowy, chirurgii ogólnej i chorób wewnętrznych. W wyremontowanych pomieszczeniach powstanie ośrodek rehabilitacji, zakład diagnostyki obrazowej oraz 9 poradni specjalistycznych m.in: diabetologiczna, nadciśnienia tętniczego, rehabilitacyjna, chirurgii onkologicznej, leczenia bólu, ginekologiczna i neurologiczna.

Nowe skrzydło

W dobudowanym nowym skrzydle powstanie blok operacyjny i centralna sterylizatornia. Poza tym szpital doposażony będzie w specjalistyczną aparaturę (rezonans magnetyczny i tomograf komputerowy) i sprzęt medyczny. Na oddziale chorób wewnętrznych umieszczone zostaną 4 dodatkowe łózka (łącznie będzie ich 35), a na oddziale neurologiczny – 2 (docelowo 18).

– Dzięki temu Szpitalny Oddział Ratunkowy zostanie odciążony, jeśli chodzi o wstępne leczenie i diagnostykę – zaznacza wicemarszałek województwa pomorskiego Ryszard Świlski.

– Nowa infrastruktura, nowoczesny sprzęt i przeszkolona, wykwalifikowana kadra na pewno wpłyną na poprawę jakości usług medycznych – podkreśla wicemarszałek województwa pomorskiego Krzysztof Trawicki. ­– Realizacja tego projektu skróci czas rekonwalescencji pacjentów i  przyspieszy ich powrót do zdrowia – dodaje Trawicki.

 

Prace projektowe rozpoczną się już we wrześniu 2017 r., natomiast zakończenie inwestycji zaplanowane jest na październik 2020 roku.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.