Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Kim dla człowieka jest pies? Wystawa rzeźb w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce

Kim dla człowieka jest pies? Wystawa rzeźb w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce

Rysunek psów

Mówi się o nich, że są najlepszymi i najwierniejszymi przyjaciółmi. Psy, bo o nich mowa, będą tematem prac Marka Skrzypka, Ewy Grużewskiej, Zenona Skibińskiego i Małgorzaty Bąkowskiej. Ekspozycję można oglądać od 1 lipca do 17 września 2018 r.

 

Wystawa prac zrealizowanych w Pracowni Rzeźby.

 

Przyjaciel i towarzysz w ruchu

Świat zwierząt często stanowi źródło inspiracji dla artystów. Z jednej strony fascynujące może być obserwowanie fauny i zgłębianie tajemnic jej różnorodności. Z drugiej zaś – poza naturalną specyfiką interesująca jest rola w kulturze i tradycji, gdzie człowiek decyduje o tym, które gatunki i jak przysposabia. Pies zyskał szczególne miejsce, stając się naszym codziennym towarzyszem i przyjacielem.

Wystawa psów skrajnie rasowych prezentuje prace rzeźbiarskie Marka Skrzypka, Ewy Grużewskiej, Zenona Skibińskiego i Małgorzaty Bąkowskiej, których tematem przewodnim jest pies w ruchu. Ujęcie dynamiki zwierzęcia oraz zachowanie przy tym charakteru rasy między innymi przez właściwy wybór materiału staje się głównym problemem formy w sztuce rzeźbiarskiej. Sposób prezentacji, nawiązujący do wystaw psów organizowanych przez organizacje kynologiczne,  jest rozważaniem o prawdziwej tożsamości i wizji  cech pożądanych według ocen innych, aby zyskać wysoką notę. Naszą kulturę społeczną charakteryzuje bowiem paradoks,  w tym samym czasie tworzymy kanony i szukamy spontanicznej prawdy.

 

Wystawa psów skrajnie rasowych

  • 1 lipca-17 września 2018 r.
  • Centrum Aktywności Twórczej
  • ul. gen Zaruskiego 1 a
  • Ustka

Zobacz: Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.