Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Kilkuset przedsiębiorców spotkało się w Gdyni. Dyskutowali o przełamywaniu barier i nowym podejściu do biznesu

Kilkuset przedsiębiorców spotkało się w Gdyni. Dyskutowali o przełamywaniu barier i nowym podejściu do biznesu

Forum Przedsiębiorców 2019

Do gdyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego zjechali praktycy i teoretycy biznesu. Były gorące dyskusje, interesujące wnioski oraz prezentacje i warsztaty praktyczne. Organizatorem Forum Przedsiębiorców była Agencja Rozwoju Pomorza.

 

To byłą czternasta edycja Forum Przedsiębiorców. Wydarzenie odbyło się 29 maja 2019 r.

 

Pomorze w Europie

Każdego roku na Forum Przedsiębiorców przyjeżdża coraz więcej gości. W tegorocznej, czternastej już edycji uczestniczyło kilkuset przedsiębiorców, praktyków biznesu i naukowców. – Spotykamy się na tym forum, aby zdobyć wiedzę, poznać nowych partnerów do współpracy, oraz aby wspólnie odpowiadać na wyzwania, jakie stoją przed nami w najbliższym czasie – powiedział Wiesław Byczkowski, wicemarszałek województwa pomorskiego. – Patrzymy na Pomorze, które od lat, w różnych rankingach plasuje się na początku, ale musimy wiedzieć, że jesteśmy regionem ambitnym i mierzymy wysoko, coraz wyżej. Chcemy porównywać się z regionami europejskimi – dodał.

 

Spotkanie w Gdyni

Podczas forum, wystąpili zaproszeni goście. Był wśród nich między innymi prof. Jerzy Hausner. W swoim wystąpieniu zwrócił on uwagę na koszty pracy, które ponoszą polscy przedsiębiorcy. – Koszt prądu będzie zabijać biznes. Rachunki są o ok. 25 proc. wyższe niż w 2018 roku, a należy liczyć się z kolejnymi podwyżkami – zaznaczył prof. Hausner. Prelegenci zwracali również uwagę na polskie PKB. – Nasz kraj rośnie najszybciej w Europie. Napędza go jednak głównie konsumpcja prywatna. Martwi mały poziom inwestycji – powiedział Marcin Mrowiec, główny ekonomista Pekao SA. Ale Forum Przedsiębiorców to nie tylko wykłady. To również okazja do uczestnictwa w wielu warsztatach praktycznych. W tym roku poruszane były takie zagadnienia jak zarządzanie ryzykiem czy budowanie przewagi konkurencyjnej. W odrębnym bloku, który był poświęcony sprzedaży uczestnicy mogli nauczyć się jak praktycznie wizualizować dane i co zrobić, aby ryzyko walutowe było jak najmniejsze.

Wszyscy prelegenci i uczestnicy Forum Przedsiębiorstw byli zgodni, że to bardzo istotne wydarzenie na gospodarczej mapie Pomorza. A za rok, w 2020 na jubileuszowym 15 Forum Przedsiębiorstw spotkają się znowu w szerokim gronie, aby poruszyć kolejne gospodarcze tematy. 

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.