Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
#RazemMożemyWięcej, czyli komputery dla gdańskiej podstawówki. Dzięki nim uczniowie będą mogli uczyć się z domów

#RazemMożemyWięcej, czyli komputery dla gdańskiej podstawówki. Dzięki nim uczniowie będą mogli uczyć się z domów

Fot. @pixabay.com

Edukacja on-line to obecnie jedyne rozwiązanie. Nie wszyscy uczniowie mają jednak komputery. Dzięki pomocy firm działających w Olivia Business Centre, dzieci z gdańskiej szkoły podstawowej otrzymają zestawy komputerowe. A to dopiero początek akcji wsparcia szkół.

 

Jako pierwsza laptopy otrzyma Szkoła Podstawowa nr 35 w Gdańsku. Działanie jest elementem akcji #RazemMożemyWięcej.

 

Edukacja on-line

W związku ze stanem epidemii, wszystkie szkoły w Polsce są zamknięte od 12 marca 2020 r. Taka nauka wymaga jednak od uczniów posiadania w domu komputera. Niestety, jak wynika ze statystyk Głównego Urzędu Statystycznego, w 2018 roku prawie 20 proc. gospodarstw domowych nimi nie dysponowało. Brak możliwości skorzystania z edukacji on-line to zagrożenie wykluczeniem nie tylko edukacyjnym, ale i społecznym. Jeśli szkoły będą nieczynne przez dłuższy czas, sytuacja może się jeszcze pogorszyć. A już niedługo mają się odbyć choćby egzaminy ósmoklasisty.

 

Laptopy dla uczniów

Wśród pracowników firm mających siedziby w gdańskiej Olivia Business Centre szybko pojawił się pomysł akcji pomocy dla szkół. – Na jednym z portali pod hasłem #LaptopyDlaUczniów stworzona została zbiórka publiczna, w której zbierane są pieniądze na zakup laptopów – mówi Krzysztof Król, manager komunikacji, OBC. W pierwszej kolejności sprzęt trafi do położonej po sąsiedzku z OBC Szkoły Podstawowej nr 35 w Gdańsku, ale wraz z rozwojem akcji, wsparcie zyskają kolejne szkoły. – Jak w każdej szkole, mamy również u nas dzieci, które potrzebują komputerów, aby pomimo zmian w systemie nauczania, móc uczestniczyć w lekcjach – zaznacza Małgorzata Skwira, dyrektor SP nr 35.

 

Przekazanie sprzętu komputerowego dla SP 35 w Gdańsku. Fot. mat OBC

 

OBC pomaga

Na pomocową akcję odpowiedziało wiele firm. Wśród nich były między innymi ThyssenKrupp oraz Grupa Energa. Co ważne, jedna z firm, ITAN zaoferowała bezpłatną konfigurację komputerów oraz dodatkowe wyposażenie, takie jak odbiorniki wi-fi. Udało się zyskać kilkadziesiąt zestawów. – Ale potrzeby są znaczne i każdy może zaoferować wsparcie sprzętowe. Co jest potrzebne, można zobaczyć na naszej stronie Społecznik OBC na Facebooku. Pamiętajmy #RazemMożemyWięcej – dodaje Krzysztof Król.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.