Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/56776880-ee75-4335-a33a-8a242e104b97.jpg Kibicuj podczas regat. Żeglarski puchar Polski na wodach Zatoki Gdańskiej

Kibicuj podczas regat. Żeglarski puchar Polski na wodach Zatoki Gdańskiej

Regaty na wodach Zatoki Gdańskiej

Trzy wyścigi Polaków, Szwedów, Niemców i Rosjan w trzech klasach oraz koncerty szantowe – tak zapowiada się najbliższy weekend w Gdańsku. Sportowe zmagania na wodach Zatoki Gdańskiej odbędą się 16 i 17 czerwca 2018 r. już po raz dwunasty.

 

Ich organizatorem jest Gdański Ośrodek Sportu. Impreza została włączona do klasyfikacji Morskiego Żeglarskiego Pucharu Polski.

 

Moc atrakcji

Żeglarze zagoszczą w marinie Gdańsk, która będzie ich bazą na czas uczestnictwa w imprezie, już 15 czerwca. W ramach rywalizacji na Zatoce Gdańskiej zaplanowane są trzy wyścigi – dwa w sobotę oraz jeden w niedzielę. Zmagania regatowe będzie można śledzić bezpośrednio z molo w Brzeźnie oraz z plaży od godziny 11.00.

Żeglarze będą ścigać się w trzech klasach: ORC, KWR, OPEN. Punkty za każdy z trzech wyścigów będą przypisane do zadeklarowanej przez startujących klasyfikacji:

  • Morski Żeglarski Puchar Polski
  • Puchar Bałtyku Południowego
  • Puchar Zatoki Gdańskiej

Podczas pierwszego dnia regat, w sobotę, 16 czerwca w ramach pucharu mariny, zostanie dodatkowo rozegrany wyścig o Puchar Dwóch Komandorów. Wystartują w nim żeglarze zrzeszeni w jachtklubach z Polski oraz Obwodu Kaliningradzkiego. Po zakończeniu pierwszych wyścigów, dla wszystkich uczestników, ale też widzów i osób zainteresowanych żeglarstwem, przygotowane zostały specjalne atrakcje. O godzinie 18.00 w ramach spotkania żeglarskiego odbędzie zakończenie i podsumowanie regat o Puchar Dwóch Komandorów oraz symboliczne otwarcie sezonu żeglarskiego w Gdańsku. Zaraz po tym rozpocznie się koncert zespołów szantowych. Wystąpią: Żeglarze Portowi, Atlantyda oraz Klang.

Ceremonia zakończenia regat odbędzie się po ostatnim niedzielnym wyścigu o godzinie 1600 na nabrzeży przystani przy ul. Szafarnia.

 

12. regaty o puchar mariny Gdańsk

  • 16-17 czerwca 2018 r.
  • Zatoka Gdańska

 

Regaty  w Marinie Gdańsk_plakat

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.