Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Każdy mógł posterować kutrem podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich we Władysławowie

Każdy mógł posterować kutrem podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich we Władysławowie

Mat. prasowy Północnokaszubskiej LGR

W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich we Władysławowie można było poczuć się jak prawdziwy rybak na morzu.

 

Możliwość wcielenia się w rolę szypra przyciągnęła wielu gości na multimedialną wystawę „Praca Rybaka: jak, gdzie, czym” do siedziby Północnokaszubskiej Lokalnej Grupy Rybackiej we Władysławowie.

Atrakcje zorganizowane w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich dostarczyły niezapomnianych wrażeń oraz w ciekawy sposób przedstawiły zawód, który wpisany jest w kulturę i tradycje Północnych Kaszub. W trakcie interaktywnej podróży każdy mógł sprawdzić na czym polega praca rybaka, poznać techniki połowów i rodzaje sieci. Na wszystkich chętnych czekał też symulator kierowania kutrem rybackim podczas połowu. Poza tym organizatorzy zaprezentowali działanie echosondy, czyli urządzenia do pomiaru głębokości wody oraz odległości od unoszących się w niej przedmiotów.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.