Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/e38bb6b5-41e0-4d7a-a754-62eb94c2f812.jpg Kate i William w stolicy Pomorza. Gdzie będzie można zobaczyć książęcą parę?

Kate i William w stolicy Pomorza. Gdzie będzie można zobaczyć książęcą parę?

Chorągiewki przygotowane na powitanie książęcej pary

Rozpoczęła się oficjalna wizyta księżnej Kate i księcia Williama na Pomorzu. To niepowtarzalna okazja do zobaczenia na żywo członków rodziny królewskiej. W Gdańsku dla mieszkańców i turystów przygotowano powitalne chorągiewki.

 

Dziś popołudniu warto zająć sobie miejsce koło fontanny Neptuna na Długim Targu, przed Teatrem Szekspirowskim lub w okolicy Europejskiego Centrum Solidarności. To właśnie tam będzie można spotkać Kate i Williama.

Dla mieszkańców i turystów przygotowano 6 tys. powitalnych chorągiewek: 3 tys. brytyjskich i 3 tys. gdańskich. Jak informuje Magdalena Skorupka-Kaczmarek, rzeczniczka prezydenta Gdańska: – Wolontariusze rozdadzą je bezpośrednio przed przyjazdem brytyjskiej pary książęcej do każdego z trzech miejsc w naszym mieście, które znalazły się w programie wizyty.

 

Program wizyty książęcej pary

Po godz. 11.00 księżna Kate i książę William wylądują na gdańskim lotnisku. Swoją wizytę na Pomorzu rozpoczną od zwiedzania Muzeum Stutthof w Sztutowie.

W Gdańsku spodziewani są z powrotem około godz. 14.30, aby w Dworze Artusa spotkać się z prezydentem Pawłem Adamowiczem. Następnie przywitają się z gdańszczanami oraz przespacerują po Długim Targu.

Przed godz. 16.00 goście obejrzą pokaz artystyczny w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim oraz spotkają się z marszałkiem Mieczysławem Strukiem. Odwiedzą też Europejskie Centrum Solidarności, przejdą przez słynną bramę Stoczni Gdańskiej oraz złożą wieniec pod pomnikiem Poległych Stoczniowców.

Około godz. 18.00 para książęca wróci na lotnisko, skąd odleci do Warszawy.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.