Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Kaszubski Express czy Weiser Dawidek. Jak będzie nazywał się pociąg SKM na Kaszuby?

Kaszubski Express czy Weiser Dawidek. Jak będzie nazywał się pociąg SKM na Kaszuby?

Pociąg SKM rusza ze stacji Gdańsk Niedźwiednik Fot. Aleksander Olszak

Chodzi o nazwę dla pociągu, który od niedawna kursuje na trasie Gdańsk – Kościerzyna. Do wyboru jest pięć propozycji. Głosowanie już trwa.

 

Już niedługo jeden z pociągów kursujących linią  PKM będzie wyjątkowy. Będzie miał swoją nazwę.

Nazwij pociąg 96800

Od 13 marca 2017 roku  linią PKM kursuje pociąg Gdańsk Główny – Kościerzyna. PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście zaprasza do udziału w ankiecie, która pomoże wybrać nazwę dla tego połączenia. Jest pięć  propozycji, które nawiązują do historii regionu: Kaszubski Express, Józef Dambek – przywódca Tajnej Organizacji Wojskowej Gryf Pomorski, Józef Nowkuński – inżynier i budowniczy Magistrali Węglowej Herby Nowe – Gdynia, Weiser Dawidek – bohater książki Pawła Huelle i Kościerski Sprinter.  

W rozkładzie i z megafonu

Każdy pociąg ma swój  unikatowy numer. Zwykłemu pasażerowi numer nic nie powie. W celu lepszej identyfikacji połączeń od wielu lat konkretne pociągi mają swoje nazwy. Znajdują się one na plakatowych rozkładach jazdy i są wygłaszane w dworcowych komunikatach. Dobrze wybrana nazwa pozwala łączyć kolej z historią miejsc, przez które dany pociąg przejeżdża.

Szczegółowe informacje i głosowanie na stronie PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.