Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
https://pomorskie.eu/wp-content/uploads/2020/07/9e0d7206-ce70-4f11-bb77-dd0a522c7c5b.jpg Kajakiem przez Pomorze. Powstanie nowy szlak kajakowy i przystań dla wodniaków

Kajakiem przez Pomorze. Powstanie nowy szlak kajakowy i przystań dla wodniaków

Fot. Aleksander Olszak

To będzie zupełnie nowa atrakcja dla wodniaków. Na nadmorskiej Czarnej Wodzie powstanie nowy szlak kajakowy wraz z oznakowaniem i przystaniami. Rozbudowana zostanie również żeglarska przystań na Nogacie w Malborku.

 

Umowy na dofinansowanie projektów wsparcia atrakcyjności walorów dziedzictwa przyrodniczego w województwie pomorskim podpisali 26 lutego 2019 r.  marszałkowie Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski oraz przedstawiciele samorządów z Władysławowa i Malborka.

 

Kajakiem na plaże

Całkiem nowy szlak kajakowy powstanie nad morzem, w gminie Władysławowo. – Udostępnimy kajakarzom cztery kilometry szlaku wodnego na Czarnej Wodzie. W Jastrzębiej Górze i Ostrowie powstaną przystanie kajakowe, parkingi i stojaki kajakowe – poinformował Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. Szlak wodny zostanie oznakowany. Informacje o nim będą również ustawione w okolicznych miejscowościach. – Czarna Woda to niewielka rzeka. Ma spokojny nurt, dzięki czemu spływ kajakowy jest łatwy. Dodatkowo, to jedna z dwóch rzecz na Pomorzu, która uchodzi do Bałtyku nieuregulowanym korytem. Kajakiem można wpłynąć prawie na plażę – zaznaczył Roman Krużel, burmistrz Władysławowa.

 

Przystań nad Nogatem

W Malborku rozbudowana będzie przystań żeglarska w Parku Północnym. – Będzie tam pięć dodatkowych pomostów pływających łącznie z 24 miejscami postojowymi. Zainstalowana będzie również pompa do nieczystości, bomy i  knagi cumownicze – wyliczał marszałek Struk. Pomost zostanie oznakowany światłem nawigacyjnym, a cały teren objęty będzie monitoringiem. Łącznie w malborskiej marinie będzie prawie 50 miejsc do cumowania. – Do Malborka przybywa coraz więcej turystów, także tych, którzy zamiast pociągu czy samochodu wybierają drogę wodną. W sezonie wszystkie miejsca w marinie są zajęte. Dlatego podjęliśmy się rozbudowy przystani – poinformował Marek Charzewski, burmistrz Malborka.

 

Kilka cyfr

Łącznie obydwa projekty kosztować będą ponad 1,7 mln zł. Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 wyniesie 85 proc. czyli  ponad 1,4 mln zł. Prace potrwają do listopada 2020 roku.    

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.