Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Kajakiem przez Pomorze. Powstanie nowy szlak kajakowy i przystań dla wodniaków

Kajakiem przez Pomorze. Powstanie nowy szlak kajakowy i przystań dla wodniaków

Fot. Aleksander Olszak

To będzie zupełnie nowa atrakcja dla wodniaków. Na nadmorskiej Czarnej Wodzie powstanie nowy szlak kajakowy wraz z oznakowaniem i przystaniami. Rozbudowana zostanie również żeglarska przystań na Nogacie w Malborku.

 

Umowy na dofinansowanie projektów wsparcia atrakcyjności walorów dziedzictwa przyrodniczego w województwie pomorskim podpisali 26 lutego 2019 r.  marszałkowie Mieczysław Struk i Wiesław Byczkowski oraz przedstawiciele samorządów z Władysławowa i Malborka.

 

Kajakiem na plaże

Całkiem nowy szlak kajakowy powstanie nad morzem, w gminie Władysławowo. – Udostępnimy kajakarzom cztery kilometry szlaku wodnego na Czarnej Wodzie. W Jastrzębiej Górze i Ostrowie powstaną przystanie kajakowe, parkingi i stojaki kajakowe – poinformował Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. Szlak wodny zostanie oznakowany. Informacje o nim będą również ustawione w okolicznych miejscowościach. – Czarna Woda to niewielka rzeka. Ma spokojny nurt, dzięki czemu spływ kajakowy jest łatwy. Dodatkowo, to jedna z dwóch rzecz na Pomorzu, która uchodzi do Bałtyku nieuregulowanym korytem. Kajakiem można wpłynąć prawie na plażę – zaznaczył Roman Krużel, burmistrz Władysławowa.

 

Przystań nad Nogatem

W Malborku rozbudowana będzie przystań żeglarska w Parku Północnym. – Będzie tam pięć dodatkowych pomostów pływających łącznie z 24 miejscami postojowymi. Zainstalowana będzie również pompa do nieczystości, bomy i  knagi cumownicze – wyliczał marszałek Struk. Pomost zostanie oznakowany światłem nawigacyjnym, a cały teren objęty będzie monitoringiem. Łącznie w malborskiej marinie będzie prawie 50 miejsc do cumowania. – Do Malborka przybywa coraz więcej turystów, także tych, którzy zamiast pociągu czy samochodu wybierają drogę wodną. W sezonie wszystkie miejsca w marinie są zajęte. Dlatego podjęliśmy się rozbudowy przystani – poinformował Marek Charzewski, burmistrz Malborka.

 

Kilka cyfr

Łącznie obydwa projekty kosztować będą ponad 1,7 mln zł. Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 wyniesie 85 proc. czyli  ponad 1,4 mln zł. Prace potrwają do listopada 2020 roku.    

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 326 85 36
lub adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.