Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Już po raz 20. szukamy liderów biznesu na Pomorzu. Zgłoś swoją firmę do nagrody Gryf Gospodarczy

Już po raz 20. szukamy liderów biznesu na Pomorzu. Zgłoś swoją firmę do nagrody Gryf Gospodarczy

Nagroda Pomorska Gryf Gospodarczy

Trwa jubileuszowa, 20. edycja konkursu o Nagrodę Pomorską Gryf Gospodarczy. To szansa na zdobycie jednego z najbardziej prestiżowych wyróżnień, przyznawanego przedsiębiorstwom działającym w naszym regionie. Udział w konkursie jest bezpłatny, a zgłoszenia można przesyłać do 15 lipca 2019 r.

 

Gryf Gospodarczy jest jedną z najbardziej cenionych regionalnych nagród, przyznawaną wspólnie przez organizacje samorządu gospodarczego i marszałka województwa pomorskiego.

Od 2000 r. wyróżnionych w konkursie zostało kilkaset najlepszych pomorskich przedsiębiorstw, 87 z nich zdobyło statuetkę gryfa, a kolejnych 37 otrzymało nagrodę specjalną lub gryfa medialnego. Finaliści konkursu zostawali wielokrotnie zdobywcami innych prestiżowych nagród gospodarczych, takich jak np. Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP czy Nagroda Polskiej Rady Biznesu.

 

Jakie są kategorie konkursowe?

Od ubiegłego roku konkurs rozstrzygany jest w następujących kategoriach:

  • Lider innowacji – nagradzane będą firmy wprowadzające na rynek innowacyjne usługi i produkty, przyczyniające się do rozwoju inteligentnych specjalizacji Pomorza.
  • Lider eksportu – kategoria skierowana do przedsiębiorstw, które prowadzą i konsekwentnie rozszerzają działalność eksportową, a pod uwagę brane będą nie tylko wielkość eksportu, ale przede wszystkim konsekwentne rozszerzanie rynków zbytu.
  • Lider inwestycji – skierowana do przedsiębiorstw, których działalność inwestycyjna wyróżnia odwaga podejmowanych decyzji inwestycyjnych, zwłaszcza ich wpływ na rozwój gospodarczy otoczenia.
  • Lider odpowiedzialności społecznej – skierowana do przedsiębiorstw, które są zaangażowane m.in. w działalność na rzecz rozwoju społeczności lokalnej, wspierają i wdrażają działania na rzecz ochrony środowiska, zwłaszcza takie, które mają pozytywny wpływ na otoczenie firmy.
  • Pomorski start-up – skierowana jest do przedsiębiorstw, które funkcjonują nie dłużej niż 5 lat i wyróżniają się nowatorskim pomysłem, stabilnym źródłem finansowania, społeczną i biznesową wartością start-upa.
  • Lider kształcenia zawodowego – skierowana jest do pracodawców, którzy angażują się i aktywnie wspierają kształcenie zawodowe uczniów podejmując współpracę ze szkołami zawodowymi z województwa pomorskiego.
  • Lider przedsiębiorczości młodzieżowej – skierowana jest do osób lub podmiotów, które organizują oraz wspierają przedsiębiorczość młodzieżową, w środowiskach akademickich, szkolnych. Nagradzane będą takie działania, które sprzyjają rozwojowi kompetencji młodzieży w zakresie przedsiębiorczości, poprzez naukę, zabawę lub bezpośrednie działanie.

Kapituła konkursu przyzna też statuetkę Gryfa Gospodarczego w kategorii Gmina przyjazna przedsiębiorcom – konkursie prowadzonym z sukcesem od kilku lat przez Regionalną Izbę Gospodarczą Pomorza, od ubiegłego roku połączonym z konkursem o Nagrodę Pomorską Gryf Gospodarczy. Media i instytucje patronujące konkursowi dodatkowo przyznają jednemu z uczestników Gryfa Medialnego.

 

Zgłoszenia przyjmowane są do 15 lipca 2019 r. w wersji elektronicznej na adres mailowy: PRP@pomorskie.eu z dopiskiem w tytule „Zgłoszenie uczestnictwa – Gryf Gospodarczy 2019″. Każde przedsiębiorstwo może się zgłosić do maksymalnie dwóch kategorii. W konkursie mogą brać udział także finaliści i laureaci poprzednich edycji.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się we wrześniu 2019 r.

 

Partnerem merytorycznym konkursu jest jedna z wiodących na świecie korporacji doradczych PwC, która będzie także przygotowywać rekomendacje dla komisji konkursowej.

Organizacja konkursu jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu mBanku SA – głównego sponsora, a także Olivii Business Centre – partnera strategicznego.

 

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu dostępne są na stronie internetowej Nagrody Pomorskiej Gryf Gospodarczy.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.