Ten materiał pochodzi z archiwum portalu.

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować działania zamieszczonych w tekście odsyłaczy ani zgodności technicznej warstwy materiału ze standardami dostępności. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Stypendyści
Dorota Karaś – Walentynowicz. Anna szuka raju

Dorota Karaś – Walentynowicz. Anna szuka raju

Fot. Renata Dąbrowska

Urodzona w 1974 roku w Szczecinie, absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Gdańskim, od 1997 roku reporterka „Gazety Wyborczej” w Trójmieście. Współpracuje z „Wysokimi Obcasami” i „Dużym Formatem”. Jej pierwsza książka ukazała się nakładem Oficyny Gdańskiej, od 2016 roku publikuje w Wydawnictwie Znak.

Za biografię „Cybulski. Podwójne salto” otrzymała  Nagrodę im. Bolesława Michałka za najlepszą książkę filmową 2015/2016 i nominację do Pomorskiej Nagrody Artystycznej.

 

Dorota Karaś i Marek Sterlingow

Dorota Karaś i Marek Sterlingow. Fot. Dominik Kulaszewicz

 

„Walentynowicz. Anna szuka raju” to pierwsza pełna biografia legendy Solidarności, która ukazała się 10 lat po jej tragicznej śmierci. Dorota Karaś i współautor książki, Marek Sterlingow przeprowadzili nie tylko rzetelne śledztwo, ale stworzyli niezwykle wciągającą, niekoloryzowaną opowieść o kobiecie, która zawsze była w centrum polskiej historii. Tuż po premierze książka zyskała świetne recenzje (rekomendowana m.in. przez Magdalenę Grzebałkowską, Cezarego Łazarewicza, Michała Nogasia, Małgorzatę Szejnert i Lecha Wałęsę), rzuciła nowe światło na historię Solidarności i suwnicowej ze Stoczni Gdańskiej, która zmieniła losy Polski i została okrzyknięta przez magazyn „Time” jedną z najbardziej wpływowych kobiet XX wieku.

 

Walentynowicz - okładka książki

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.