Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Jeszcze więcej połączeń z Gdańska na Ukrainę. Na wschód polecimy liniami Ryanair

Jeszcze więcej połączeń z Gdańska na Ukrainę. Na wschód polecimy liniami Ryanair

Samolot linii Ryanair na gdańskim lotnisku

Irlandzki tani przewoźnik ogłosił nowe kierunki lotów z polskich lotnisk. Tym razem stawia na Ukrainę oraz połączy Gdańsk z Kijowem.

 

To drugie kijowskie lotnisko, na jakie będzie można dolecieć z Pomorza. Do portu lotniczego Żulany latają już linie Wizz Air.

 

Coraz więcej połączeń

Wschodnie kierunki lotów są coraz bardziej popularne. Pracujący na Pomorzu Ukraińcy coraz częściej, zamiast 24-godzinnej podróży autokarem, wybierają samolot. Do tej pory jedynie węgierski Wizz Air oferował połączenia pomiędzy Portem Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku a lotniskiem Kijów-Żulany. Od października 2018 r. loty na Ukrainę rozpocznie irlandzki Ryanair. Dodatkowo, od 25 marca latają samoloty pomiędzy Gdańskiem a Lwowem.

 

W 2 godziny do bramy wschodu

Samoloty z Gdańska będą latać dwa razy w tygodniu, w piątki i w poniedziałki. W Kijowie lądować będą w Porcie Lotniczym Kijów-Boryspol, położonym na wschodnim brzegu Dniepru, około 40 km od centrum miasta. Jest to drugie lotnisko w ukraińskiej stolicy. Korzystają z niego tradycyjne linie lotnicze. Z uwagi za bardzo dobrą siatkę połączeń z miastami całej Wspólnoty Niepodległych Państw, przez podróżników często nazywane jest bramą Wschodu.

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.