Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
„Jesteśmy dumni”. Sejmik Województwa Pomorskiego uhonorował Donalda Tuska

„Jesteśmy dumni”. Sejmik Województwa Pomorskiego uhonorował Donalda Tuska

Donald Tusk

Radni sejmiku przyjęli uchwałę, w której pogratulowali Donaldowi Tuskowi wyboru na drugą kadencję na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej.

 

Uchwała została przyjęta  głosami 18 radnych. Przeciw głosowało sześciu radnych Prawa i Sprawiedliwości. Dyskusji nad treścią uchwały nie było.

 

Sejmik Województw Pomorskiego wyraża wielką satysfakcję i dumę z faktu wyboru na druga kadencję przewodniczącego Rady Europejskiej, wybitnego Syna Pomorza, Pana Donalda Tuska.

Fakt ponownego, solidarnego i zgodnego wyboru Pana Donalda Tuska przez  27 głów  państw i rządów państw członkowskich tworzących Radę Europejską, jest w dobie wyzwań, przed którymi stoi Unia Europejska, ważnym sygnałem, że Europa potrafi i chce w sposób konsekwentny  i zdeterminowany stawiać czoła niebezpieczeństwom współczesnego świata.  Rada Europejska, podczas głosowania  9 marca 2017 roku w Brukseli, potwierdziła swoje przywództwo, na którym My Pomorzanie, My Polacy i My Europejczycy możemy polegać, broniąc tego, co legło u podstaw Europejskich Wspólnot i cywilizacji Zachodu, tak narażonej dziś na niebezpieczeństwa populizmu, odradzających się narodowych egoizmów i agresji politycznej i słownej, płynącej od niektórych sąsiadów.

Sejmik Województwa Pomorskiego, sejmik ziemi, na której narodziła się polska wolność i z której rozeszła się w świat idea Solidarności, gratuluje Panu Donaldowi Tuskowi wyboru i życzy dużo sukcesów w pracy na rzecz wspólnej dla nas, Europejczyków, przyszłości.”

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod adresem e-mail prasa@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.