Ten materiał pochodzi z archiwum portalu.

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować działania zamieszczonych w tekście odsyłaczy ani zgodności technicznej warstwy materiału ze standardami dostępności. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Jeśli inwestować to tylko na Kociewiu. AQ Wiring rozwija swoją fabrykę w Linowcu

Jeśli inwestować to tylko na Kociewiu. AQ Wiring rozwija swoją fabrykę w Linowcu

Nowy zakład firmy AQ Wiring Systems w Linowcu

Istniejąca już od 20 lat fabryka wiązek kablowych została rozbudowana. O połowę zwiększy się również zatrudnienie. Łącznie prace znajdzie aż 600 osób ze Starogardu Gdańskiego i okolic. Rekrutacja cały czas trwa!

 

Fabryka rozpocznie pracę w nowej hali na początku IV kwartału 2019 r.

 

Szwedzi inwestują

AQ Wiring Systems produkuje na Kociewiu już od 20 lat. Zakład w Starogardzie Gdańskim okazał się zbyt mały. – Nie przeprowadzamy się jednak daleko. Cały czas czujemy ogromne wsparcie ze strony władz samorządowych. Podczas omawiania naszych planów inwestycyjnych nie rozpatrywaliśmy innej możliwości niż rozbudowa właśnie tutaj – tłumaczy Ewa Sulewska, dyrektor zarządzający AQ Wiring Systems. Inwestycja od początku była wspierana przez Invest in Pomerania. – To kolejny szwedzki projekt wspierany przez inicjatywę Invest in Pomerania. W zeszłym roku ogłaszaliśmy budowę nowych zakładów między innymi firmy Etac w Tczewie. Dziś jesteśmy w Starogardzie Gdańskim – podkreśla Ryszard Świlski, wicemarszałek województwa pomorskiego. – Ta inwestycja cieszy tym bardziej, gdyż pokazuje, że Pomorze to nie tylko Trójmiasto, a światowe firmy mogą z powodzeniem rozwijać się w innych miejscowościach regionu – dodaje.

 

Nowa fabryka

Nowa fabryka powstała w Linowcu tuż pod Starogardem Gdańskim. – Ma 7 tys. mkw. Dzięki znacząco większej powierzchni niż ta, którą dysponowaliśmy w starym zakładzie, będziemy mogli nie tylko zoptymalizować produkcję, ale także zwiększyć liczbę realizowanych zamówień – mówi Ewa Sulewska. Wraz z rozwojem przedsiębiorstwa wzrasta zatrudnienie. Szwedzi szacują, że w fabryce docelowo będzie pracować około 600 osób. To dwa razy więcej niż w starym zakładzie w Starogardzie Gdańskim.  – Jesteśmy firmą o skandynawskich korzeniach i w naszej pracy zawsze na pierwszym miejscu stawiamy na zaufanie, partnerstwo i wzajemny szacunek – zaprasza Sulewska. Rekrutacja cały czas trwa. Poszukiwani są pracownicy produkcji, ale i nie tylko.

 

Światowy koncern

Inwestycja AQ Wiring Systems jest częścią grupy AQ Group. To szwedzki koncern zajmujący się produkcją i dostawą komponentów oraz systemów elektronicznych dla przemysłu. Produkty koncernu montowane są też w sprzęcie medycznym czy maszynach rolniczych. Klientami są takie globalne firmy jak: Scania, Bombardier czy ABB. Firma zatrudnia 6 tys. pracowników na całym świecie. Znaczna część produkcji firmy odbywa się w Polsce w Starogardzie Gdańskim i Łodzi.

 

Invest in Pomerania pomaga

Inwestycja nie była by możliwa, gdyby nie wsparcie inicjatywy Invest in Pomerania. Jest to regionalna inicjatywa, której celem jest przyciąganie zagranicznych inwestorów na Pomorze. Inicjatywa istnieje już 10 lat. W tym okresie sukcesem zakończyło się 99 postępowań inwestycyjnych, które łącznie pomogły utworzyć ponad 14 tys. nowych miejsc pracy.

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 333 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Biznesu w Regionie oraz Pomorskiej Agencji Rozwoju Biznesu.