Ten materiał pochodzi z archiwum portalu

Zachowaliśmy archiwalne materiały z naszego portalu, aby umożliwić ich przeszukiwanie. Nie możemy jednak zagwarantować, że zamieszczone w tekście odsyłacze będą działały prawidłowo oraz że treści będą zgodne ze standardami dostępności cyfrowej. Jeżeli znalazłeś niedziałający odnośnik albo potrzebujesz pomocy w odczytaniu treści prosimy o kontakt pod adresem redakcja@pomorskie.eu

Wiadomości
Jedyne na Pomorzu spotkanie autorskie z Mają Lunde. Polska premiera powieści „Błękit”

Jedyne na Pomorzu spotkanie autorskie z Mają Lunde. Polska premiera powieści „Błękit”

Maja Lunde, książki „Historia pszczół" i „Błękit"

Z Mają Lunde, autorką bestsellerowej „Historii pszczół", sprzedanej w Polsce w nakładzie 65 tysięcy egzemplarzy, czytelnicy spotkają się 7 czerwca 2018 r. w Gdańsku. Dzień wcześniej będzie miała miejsce polska premiera drugiej powieści autorki – „Błękit". Spotkanie poprowadzi Katarzyna Kręglewska.

 

Maja Lunde (ur. 1975) – norweska pisarka i autorka scenariuszy telewizyjnych, m.in. do serialu obyczajowego, komediowego i programów dla dzieci. Pisze nie tylko książki dla dorosłych, ale także historie dla dzieci i młodzieży.

 

„Błękit”

To drugi tom cyklu powieściowego, rozpoczętego bestsellerową „Historią pszczół”, którego głównym tematem są zmiany klimatu i degradacja środowiska naturalnego. Zbudowana z dwóch równolegle prowadzonych i łączących się w zaskakujący sposób wątków powieść potwierdza pisarski kunszt Mai Lunde. Norweżka, jak nikt inny, potrafi zgłębić meandry ludzkiej psychiki. Jednocześnie przekazuje nam, głuchym na wołanie dzikiej przyrody czytelnikom, przerażające ostrzeżenie – jeśli nie zaczniemy szanować otaczającej nas natury, zginiemy razem z nią.

 

„Historia pszczół”

To bestsellerowa norweska powieść, rozchwytywana przez wydawców jeszcze przed premierą. Prawa do książki sprzedano dotychczas do 15 krajów. Trzy intrygujące historie, zwyczajni, a jednak niezwykli bohaterowie, pszczoły i walka o przyszłość naszej cywilizacji. Epicka w swoim wymiarze, rozgrywana na trzech płaszczyznach czasowych opowieść, której spoiwem są… pszczoły. Ich dzieje poznajemy od skromnych początków pierwszych hodowli w końcu XIX w. (Anglia, 1857), poprzez współczesne rolnictwo (Ohio, Stany Zjednoczone, 2007), aż po przerażającą futurystyczną wizję świata bez pszczół (Chiny, 2098). „Historia pszczół” to poruszająca, do bólu prawdziwa powieść doskonale ukazująca meandry ludzkiej psychiki, napięcia między rodzicami i dziećmi, dojmującą szarość dnia codziennego i pasję, która daje siłę do walki o lepsze jutro. Jednocześnie to mocny głos w dyskusji na temat bardzo realnego zagrożenia cywilizacyjnego, jakim jest wyginięcie pszczół.

źródło: materiały promocyjne Wydawnictwa Literackiego
 

 

Spotkanie z Mają Lunde

  • 7 czerwca 2018 r., czwartek, godz. 18
  • Biblioteka Manhattan, filia Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej
  • al. Grunwaldzka 82
  • Gdańsk
  • wstęp – wolny

 

Sprawy urzędowe

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Biuro Prasowe Urzędu pod numerem 58 32 68 536 lub adresem e-mail bp@pomorskie.eu

Więcej o biznesie w regionie

Znajdziesz na stronach Departamentu Rozwoju Gospodarczego oraz Agencji Rozwoju Pomorza.